Zazimujte se. Tipy, jak zvládnout zimu bez chřipky a nachlazení

Podzim už je v plném proudu. S teplými dny se můžeme pomalu rozloučit a čeká nás pár týdnů sychravého počasí a možná přijde i tuhá zima. Především v období zimy mnoho lidí trápí chřipka, nachlazení a kašel. Tomu všemu se dá ale předejít. Stačí se na zimu pořádně zazimovat. Víte, jak na to? Známe 5 tipů, které vám dodají sílu na celou zimu.

Vitamíny

Už nyní si pravidelně ráno dopřávejte ovocnou šťávu. Nabudit se po ránu čerstvě vymačkaným pomerančem vám dodá síly dostatek. Přes den si pak můžete dát ještě zeleninovou šťávu. Vitamíny, které díky šťávám do těla dostanete, vám pomohou v posílení imunitního systému a v boji proti virům. Vhodné je denně si sníst či vypít pět porcí ovoce a zeleniny. Pokud je to pro vás příliš, můžete vitamíny dodat tělu i prostřednictvím pilulek.

Zelený čaj

Energii vám na podzim dodá i zelený čaj. Ten povzbuzuje tělo a mysl, zároveň je ale skvělým přírodním antioxidantem. Blahodárné účinky zeleného čaje objevili už staří Číňané, kteří zelený čaj ordinovali mnoha pacientům. Věřili, že pomůže proti nemocem i bolestem. Co takhle každé ráno začít šálkem zeleného čaje? Vyměnit ho můžete třeba za kávu.

Třezalka

Na podzim přichází chmury, někteří lidé se dostávají do depresí, ať už kvůli sychravému počasí, brzké tmě, blížícím se Vánocům nebo konci roku. Na deprese zkuste vyzrát třezalkou. Ta se řadí mezi přírodní antidepresiva. Obdobné účinky má také kozlík lékařský, ten vám navíc pomůže odpočinout si po náročném dni.

Med

Myslíte si, že je med zázrak? Díky svým schopnost by se tak dal vnímat. Med ničí řadu mikroorganismů, proto je často přezdíván přírodním antibiotikem. Pokud cítíte nachlazení, trápí vás rýma nebo kašel, je vhodné si med naordinovat ihned. Prevencí rozhodně nic nezkazíte, naopak můžete počínající nemoc zastrašit.

Čokoláda

V období zimy rádi mlsáme. Je to přeci logické, potřebujeme si obalit nejen nervy, ale i sami sebe. S nějakým tím kilem navíc je zima přeci jen schůdnější. Dopřejte si na podzim sem tam nějaký sladký dezert. Pokud si nemůžete sladkost odepřít každý den, pak si dejte kousek poctivé 80% čokolády.

 

 

Reklama