Posílení imunity aneb Zvládněte podzim bez chřipky a nachlazení

Sychravé počasí a zima se může podepsat na našem zdraví. Právě na podzim nejvíce řádí nachlazení, kašel, rýma a chřipka. Předcházejte onemocnění a nepodceňujte posílení imunity. Poradíme, čím posílit přirozenou obranyschopnost organismu. 

Nadopujte se vitamíny

Už nyní si pravidelně ráno dopřávejte ovocnou šťávu. Nabudit se po ránu čerstvě vymačkaným pomerančem vám dodá síly dostatek. Přes den si pak můžete dát ještě zeleninovou šťávu. Vitamíny, které díky šťávám do těla dostanete, vám pomohou v posílení imunitního systému a v boji proti virům. Vhodné je denně si sníst či vypít pět porcí ovoce a zeleniny. Pokud je to pro vás příliš, můžete vitamíny dodat tělu i prostřednictvím pilulek.

Zelený čaj dodá tělu antioxidanty

Energii vám na podzim dodá i zelený čaj. Ten povzbuzuje tělo a mysl, zároveň je ale skvělým přírodním antioxidantem. Blahodárné účinky zeleného čaje objevili už staří Číňané, kteří zelený čaj ordinovali mnoha pacientům. Věřili, že pomůže proti nemocem i bolestem. Co takhle každé ráno začít šálkem zeleného čaje? Vyměnit ho můžete třeba za kávu.

Třezalka pomůže k lepší psychické kondici

Na podzim přichází chmury, někteří lidé se dostávají do depresí, ať už kvůli sychravému počasí, brzké tmě, blížícím se Vánocům nebo konci roku. Na deprese zkuste vyzrát třezalkou. Ta se řadí mezi přírodní antidepresiva. Obdobné účinky má také kozlík lékařský, ten vám navíc pomůže odpočinout si po náročném dni.

Med jako přírodní antibiotikum

Myslíte si, že je med zázrak? Díky svým schopnost by se tak dal vnímat. Med ničí řadu mikroorganismů, proto je často přezdíván přírodním antibiotikem. Pokud cítíte nachlazení, trápí vás rýma nebo kašel, je vhodné si med naordinovat ihned. Prevencí rozhodně nic nezkazíte, naopak můžete počínající nemoc zastrašit.

TIP:
Jak odstranit klíště?
Jak zvládnout menopauzu?
Čím je prospěšná Vincentka?
Proč stárnutí oslabuje imunitu?
Jak se zbavit kašle a nachlazení?
Čím zmírnit projevy osteoporózy?
Kegelovy cviky proti inkontinenci.
Jaká je nejlepší prevence chřipky?
Vnoučatům od nachlazení pomohou bylinky.
Proč rýma působí na muže hůř než na ženy?

Reklama