Lov od Bernarda Miniera opět překonává zažité hranice

Mistr francouzského thrilleru Bernard Minier přichází se sedmým pokračováním knižní krimisérie. V knize Lov čtenář opět zažije nervy drásající napětí, pocity strachu a okamžiky hrůzy. Autor zároveň otevírá ožehavé společenské otázky rozdělující společnost. Tato kombinace opět představuje o velmi kvalitní dílo z pera Bernarda Miniera.

Dramatická zápletka

Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který má na hrudi vypálené slovo „spravedlnost“. Ať už to znamená cokoli, jedno je jasné – v lesích francouzského Ariege se stal lovnou zvěří člověk. A to je pouze začátek děsivých událostí, které se daly do pohybu.

Kniha se odehrává v současnosti, přesně v roce 2020, tedy právě začátkem pandemie a popisuje drsné období lockdownu a omezených svobod – což ještě podtrhuje náročnost vyšetřování. V srdci zápletky knihy Údolí otevřel autor úvahu o sociální revoltě v letech 2018 a 2019. O představení knihy Lov jsme psali zde.

Minier opět dokazuje, že thrillery umí

Kriminální thriller Lov je v pořadí sedmou knihou Bernarda Miniera, ve které v hlavní roli vystupuje kriminalista Martin Servaz. Sedm titulů svědčí o oblíbenosti vyšetřování Martina Servaze, kterému čas od času cestu zkříží psychopatický vrah Julian Hirtman. Každá nová kniha z velkých sérií autorovi přikládá závazek posunout limity a překonat čtenářský požitek. Je to ale důležité? Musí autor překonávat svá původní díla? Není a nemusí!  

Důležitý je vždy čtenářský požitek. A ten Bernard Minier umí mistrně dávkovat. Nervy drásajícího napětí, strachu a okamžiků hrůzy si čtenář užije dostatek. Oproti předchozím titulům Minier svou tvorbu posouvá o kus dále. Kniha Lov, která se odehrává na pozadí aktuálního společenského dění, poukazuje autor na kulturní a etnické otázky, jež rozjitřují emoce nejen ve Francii, ale také v dalších evropských státech. Autor nejenže poukazuje na problematiku multikulturní společnosti, ale zároveň se vymezuje proti rasismu a společenským rozdílům.

Jednoduše Lov kombinuje dramatickou zápletku a napínavé vyšetřování společně s kritickým pohledem na současnou společnost. A tento způsob tvorby se nám líbí. Přestože autor nemusí svá díla pokaždé překonávat, Minierovi se to i posedmé v pořadí daří.

Detektivní thriller Lov hodnotíme 93 %.

Lov, Foto: i-Senior.cz

O autorovi

Bernard Minier (1960) je francouzským spisovatelem, který vystudoval univerzitu v Toulouse a více než dvacet let žije nedaleko Paříže. Svou první knihu Mráz napsal v 51 letech. Ihned po vydání se kniha stala bestsellerem a vynesla autora na profesionální dráhu spisovatele. Další knihy pak autora katapultovaly mezi současné krále detektivních thrillerů. Ačkoliv autor pochází a tvoří ve slunné Francii, jeho příběhy jsou podobné severským kriminálkám. Bernard Minier je označován jako francouzský Jo Nesbo.

Knihu Lov z Nakladatelství XYZ pořídíte na www.albatrosmedia.cz. Recenze a upoutávky na předchozí knižní tituly Bernarda Miniera si můžete přečíst zde.

Předchozí knihy

Pro lepší požitek z četby je vhodné, aby si čtenář přečetl předchozí knihy Mráz (české vydání 2015), Kruh (2015), Tma (2016), Noc (2018) a Sestry (2019), Údolí (2021), ve kterých hlavní roli ztvárňuje detektiv Martin Servaz. Seznámení s předchozími knihami ale není nutné. Kniha Údolí nemá neodkladné vazby na předchozí tvorbu. Sžíravé napětí si i bez předchozího seznámení užijete dostatek.  

Knižní série Bernarda Miniera, Foto: i-Senior.cz
Reklama