Spisovatel Bernard Minier rozšířil kriminální thriller o šestou knihu Údolí

Spisovatel Bernard Minier s novou knihou údolí, zdroj: Nakladatelství XYZ

Mistr francouzského thrilleru Bernard Minier přichází s šestým pokračováním krimisérie s vyšetřovatelem Martinem Servazem. Oblíbený kriminalista si v nové knize Údolí bude muset poradit se sériovým vrahem terorizujícím izolovanou vesnici.

Reklama

Děj thrilleru zavede čtenáře do malé vesnice v srdci Pyrenejí, která je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa. Zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Martin Servaz sice čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak, v údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Právě kvůli ní se vydává do izolované vesnice, kterou pomalu pohlcuje strach a hněv nezvladatelných obyvatel… Kniha Údolí vychází ve skvělém překladu Jiřího Žáka.

„550 stránek přeplněných akcí, zvraty, emocemi a násilím. Neexistuje žádný okamžik oddechu – ani čistý vzduch Pyrenejí nestačí na okysličování dusivé atmosféry nasycené napětím,“ hodnotí novou tvorbu Bernarda Miniera server Gruznamur.com

Nejnovějším thrillerem Údolí potvrzuje Minier své stálé členství v exkluzivním klubu velkých světových autorů detektivek a thrillerů. Ani této knize nechybí to, čím si Minier získal čtenáře i kritiky a co tak dokonale umí do svých příběhů zakomponovat: mrazivá atmosféra, promyšlená zápletka a zběsilé tempo.

„Jde o hluboké a aktuální téma příběhu, jehož součástí jsou velmi silné ženské charaktery. Máte před sebou skvěle propracovaný příběh, plný detailů a zvratů, které vás nechají s ústy dokořán,“ napsal ke knize web Latelierdelitote.canalblog.com

Současně s knihou vyšla ve čtvrtek 4. února 2021 audiokniha Údolí.

Reklama