Detektivní thriller Noc od Bernarda Miniera: Na klidné sny zapomeňte

Bernard Minier: Noc, foto: i-Senior.cz

Začátkem letošního roku vyšla v českém překladu čtvrtá kniha francouzského spisovatele Bernarda Miniera s názvem Noc. Po trilogii Mráz, Kruh a Tma se čtenář opět dočkává děsivého pátrání v čele s detektivem Martinem Servazem.

Reklama

Bernard Minier začal s psaním teprve před pár lety, když mu bylo 50 let. Jeho první detektivní thriller Mráz se rázem stal bestsellerem. Další knihy pak autora katapultovaly mezi současné krále detektivních thrillerů. Ačkoliv autor pochází a tvoří ve slunné Francii, jeho příběhy jsou podobné severským kriminálkám. Bernard Minier je s nadsázkou řečeno francouzský Jo Nesbo.

Hlavní postavou Minierovy tetralogie je detektiv Martin Servaz, který během svých pátrání více či méně naráží na indicie bývalého ženevského prokurátora a brutálního psychopata Juliana Hirtmana. Martin Servaz se po probuzení z kómatu opět pouští do pátrání. Oporu nejen pracovní ale i milostnou nachází ve své kolegyni, mladé policistce Kirsten.

Minier na více než pěti stech stranách si pohrává s psychologickou manipulací, cynismem, dramatickými situacemi i milostnými scénami. Autor čtenáře mistrovsky provází dramatickými zápletkami, které leckdy nedají prostor k vydechnutí. Všudypřítomné napětí je doplněno skvělými dialogy a hlavně šokujícím závěrem.

Za nás osobně je kniha Mráz skvělým dramatickým dílem, které výborně zapadá do Minierovy tvorby. Pokud máte rádi napětí, rozhodně doporučujeme k přečtení.

Knihu z nakladatelství XYZ pořídíte na www.albatrosmedia.cz.

Reklama