Recenze: Kruh

Kruh, Foto: redakce

Detektivní thriller Kruh je druhou knihou francouzského autora Bernarda Miniera, která navazuje na bestseller Mráz. Hlavním hrdinou je detektiv Martin Servaz, který je postaven před nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování v jeho dosavadní kariéře. Vyšetřování záhadné vraždy učitelky Claire.

Reklama

Na místě činu byl nalezen student Hugo, který se stává hlavním podezřelým. Hugo je dezorientovaný a nepamatuje si, co se stalo. Vyšetřování je o to komplikovanější, protože podezřelý Hugo je synem bývalé školní lásky Martina Servaze. Martin je tak postaven nejen před řešení případu, ale také se v něm otvírají již dávno zacelené jizvy z nenaplněné studentské lásky.

Napínavé vyšetřování

První hodiny vyšetřování jsou nejdůležitější. Detektiv Servaz si proto všímá pro ostatní na první pohled nedůležitých indicií. V bytě oběti totiž hrála Mahlerova 13. symfonie. Klasika, kterou zavražděná učitelka nikdy neposlouchala, ale kterou měl v oblibě masový vrah Hirtmann. Ten Hirtmann, který na konci první knihy Mráz utekl z psychiatrického ústavu a nikdy nebyl dopaden. Vyšetřování tak poukazuje na psychopatického, leč velmi inteligentního Hirtmanna.  A kolotoč podivných indicií a zápletek se rozbíhá naplno.

Drama až do poslední stránky

Kruh, foto: redace
Kruh, foto: redakce

Kniha Kruh se stejně jako předchozí Mráz čte jedním dechem. Autor Bernard Minier má jedinečný talent pro popis situací. V příběhu dostává velký prostor Martinova dcera Margot a do vyšetřování se také zapojí kapitánka Zieglerová, která v první knize detektivovi Servazovi zachránila život.

Thrilleru nechybí zápletka a hlavně pravidelně eskalující napětí, při kterém se čtenářům doslova tají dech. Vyšetřování je dokonce natolik rizikové, že přímo ohrožuje detektiva Servaze a jeho dceru Margot.

Na 630 stránkách čeká na čtenáře mnoho hodin napětí střídaných s uvolněním a hlavně nedočkavostí, co čeká na dalších stranách. Osobně si troufám tvrdit, že Bernad Minier opět posunul již tak dostatečně vysokou laťku, kterou nastavil jeho prvotní knihou Mráz.

Pokud máte rádi detektivní thrillery, které jsou navíc zasazeny do krásného francouzského prostředí, pak vás Kruh jistě uchvátí.

Knihu vydalo nakladatelství XYZ ve společnosti Albatros Media a.s.

Reklama