Úspěšná kriminální série Bernarda Miniera pokračuje, tentokrát pod názvem Sestry

Jeden z nejúspěšnějších francouzských autorů současnosti Bernard Minier ohromil české čtenáře i literární kritiky poprvé v roce 2015, kdy mu v nakladatelství XYZ vyšel první krimi román s detektivem Martinem Servazem pod názvem Mráz. Druhý díl detektivní série Kruh přijel autor do Prahy představit osobně na podzim 2015 a z obou knih se rázem staly české bestsellery. Podobně vřelého přijetí se u čtenářů i kritiků dočkala i další dvě pokračování Tma a Noc.

Jeho mistrně vyprávěné příběhy zaujaly natolik, že se jich společně se stand alone titulem Zkurvenej příběh v České republice prodalo více než 100 000 výtisků.

Autor se ve své novince Sestry vrací k úplně prvnímu případu kriminalisty Servaze. Je květen 1993 a začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy. V lesích jsou nalezena těla dvou sester oděných v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz přivolán k záhadnému úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?

Recenze na všechny předešlé tituly jste si už mohli na webu i-Senior.cz přečíst, brzy k nim přibude i další na novinku Sestry.


Reklama