Zázrak zvaný káva

Pro mnohé se káva stala nepostradatelnou součástí života a bez ranního šálku si nedovedou představit celý den. Káva člověka „nakopne“ a hlavně mu dodá energii. Co dál však káva umí, se dozvíte v dnešním článku.
 

 

 

Pokud i vy patříte k milovníkům kávy a často slýcháte, že právě káva je zlozvyk, kterého je lepší se zbavit, pak nevěřte všemu, co slyšíte. Právě černá káva obsahuje antioxidanty a dodává tak tělu prospěšné látky. Pochutnáváte-li si na kávě pravidelně v přiměřeném množství, pak může tělu jedině pomoci. Tři až pět hrnků denně ještě nikomu neublížilo.

Účinky kávy

Hlavním účinkem černé kávy je prevence. Napomáhá nám v boji proti nemocem.

Například pijete-li více než 4 šálky denně, máte mnohem menší riziko onemocnění cukrovkou, tak samo je i vědecky prokázáno, že u žen je až o 40 % menší riziko rakoviny prsu.

O tom, že káva pomáhá naší paměti, snad nemusí být ani řeč. Mnozí však netuší, že káva nám přispívá i k delšímu životu nebo lepší fyzičce.

Káva mimo domov

V dnešní moderní době není nic neobvyklého dát si kávu mimo domov. Automaty na kávu jsou k vidění na každém rohu. Kvalita však trochu pokulhává. Možností je využít i nespočet kaváren, které se množí jak houby po dešti. Jenže jejich ceny jsou vhodné tak jednou za čas s přáteli.

Levnější variantou jsou pak domácí kávovary, které vám vykouzlí kávu všeho druhu. Ovšem i o jejich kvalitě se dá polemizovat. Možností jak si vychutnat tento malý černý zázrak je více než dost. Ať už preferujete domov, kavárnu či práci. Všude nám je káva dostupná.

káva3

Co takhle trochu konzervatismu

Lidé se však dnes vracejí ke klasickým kávám, na jejichž kvalitě však nešetří. Dostupné jsou ve všech specializovaných obchodech, a tak samo i v e-shopech na internetu. Zkusit můžete například zrnkovou kávu od cafepoint.sk.

A nakonec recept na Irskou kávu


Co budeme potřebovat: černou kávu, irskou whisky, smetanu, cukr

Příprava: Kávu, whisky a cukr smícháme a zahřejeme. Vše pak nalijeme do skleničky a pomalu převrstvíme smetanou. Ta tak zůstane oddělena nad kávou.

 

Vychutnejte si tak chvilky klidu s kávou a dopřejte vašemu tělu odpočinek, ke kterému vám možná k dokonalosti dopomůže hraní na akustickou kytaru, která jak známo uvolňuje naši mysl a dostává tělo do pohody. 

 

 

Reklama