Spojte relaxaci s pěstováním: Tipy pro zařízení praktické zahrady

Foto: Jacob Lund / stock.adobe.com

Zahrada je pro mnohé ideálním místem pro relaxaci a posezení s přáteli. Kromě toho ale nabízí skvělou příležitost vypěstovat si vlastní zeleninu a ovoce. Jak tyto dvě věci prakticky spojit a vytvořit multifunkční prostor, ve kterém se budete cítit dobře?

Reklama

Zahradní nábytek

Na zahradě by neměl chybět pohodlný koutek, kde můžete posedět a užít si hezké počasí. Základem je zahradní nábytek. Sortiment je rozmanitý, nejlepší je vybírat dle vašich představ a možností prostoru. Pokud si s výběrem nechcete dělat těžkou hlavu, nejjednodušší je zvolit některou ze zahradních sestav. Nezapomeňte na slunečník, který poskytne stín v horkých letních dnech. Pro relax se může hodit i lehátko nebo houpačka či případně houpací síť.

Celoroční péče

Zahrada samozřejmě vyžaduje spoustu péče po celý rok. Není to tedy jen o slunění se během hezkých dní. Pokud hledáte způsob, jak pěstovat zeleninu a ovoce co nejsnáze a nejefektivněji, pak by vám neměl chybět fóliovník. Poskytuje chráněné prostředí pro rostliny, neohrozí je tak vítr, déšť, ani nízké teploty. Jde o jednoduchý způsob, jak prodloužit zahradnickou sezónu.

Efektivní pěstování

Dostupné řešení představuje levný fóliovník. K dispozici jsou modely tvořeny jednoduchou konstrukcí, která je potažena fólií. Nicméně nabízí se i praktičtější řešení – skleník z polykarbonátu. Je bytelnější, má praktickou konstrukci a zajistí tak skvělé podmínky pro pěstování. Umístit do něj můžete různé regály a police, rozšíříte tak dostupnou plochu pro pěstování. Vyvýšené truhlíky jsou navíc snáze dostupné a péče o ně je tak jednodušší.

Spojte praktické s užitečným a proměňte svou zahradu v multifunkční prostor. Díky fóliovníku se z plodů můžete těšit i mimo hlavní sezónu a zahradničení si tak užijete naplno.

Reklama