Vypadl vám zub? Zářivý úsměv navrátí zubní implantáty

Zdroj: pixabay.com

Zářivý chrup je vizitkou zdravého životního stylu. Bohužel s přibývajícím věkem zubní chrup oslabuje a čím dál častěji se objevují vady na jeho kráse. Jednou z nečastějších vad je postupná ztráta chrupu. Mnohé proto děsí představa snímatelné zubní náhrady. Nemusíte však mít strach. Chybějící zuby dokonale nahradí zubní implantáty. Podívejte se, jak řešit problémy s chybějícími zuby.

Reklama

Ať, chceme nebo ne, vyšší věk vždy doprovází problémy oslabujícího chrupu. Mezi nejběžnější faktory, které ohrožují stav zubů, patří paradontóza, onemocnění dásní, zubní kaz, zánět zubu a nejrůznější úrazy. Bohužel je pouze otázkou času, kdy se poškozené zuby samovolně uvolní, případně kdy musí stomatolog přistoupit k jejich extrakci. Velký vliv na zdravotní kondici chrupu má správná ústní hygiena. Správné čištění zubů a péče o dutinu ústní je výbornou prevencí, která pomáhá předcházet rozvoji mnoha dentálních onemocnění.  

Obáváte se zakousnutí do tvrdých potravin?

Mnozí jistě sami znáte situace, kdy zakousnutí do jablka, topinky a tvrdších potravin doprovází strach z ulomení zubu. Většinou se jedná o trpkou zkušenost, kdy se poprvé o slovo přihlásil oslabující se chrup.

Samotnou ztrátu zubu nedoprovází ani tak bolest, jako spíše otázky: Jak teď budu vypadat? Co si o mě lidé pomyslí? Čeká mě zubní můstek? Co, když je můj chrup natolik oslabený, že mě čeká umělá zubní náhrada?

Nebojte, obavy nejsou na místě. Situace má své řešení. Chybějící zuby nahradí jak zmíněný zubní můstek, tak i praktické zubní implantáty. Vše má však své výhody i stinné stránky.

Zubní můstek vyžaduje zdravé okolní zuby

Zatímco zubní můstek představuje cenově dostupné řešení zubní náhrady, jeho specifikem je fixace alespoň k jednomu zdravému zubu. Vzhledem k častému narušení chrupu u seniorů to ale není vždy možné. Zdravý fixační zub se zároveň musí obrousit, čímž dochází k jeho oslabení. Navíc při jeho vypadnutí se musí zubní můstek zcela znova zhotovit. Životnost zubních můstků proto závisí na celkovém zdraví chrupu a může být velmi omezená.

Zubní implantáty poskytují dokonalou pevnost a stabilitu zubu

Z celkové přínosnosti pro pacienta je podle stomatologů nejvhodnějším řešením náhrady chybějícího zubu zubní implantát. Výhodou zubních implantátů je jejich přímá fixace do čelisti. Díky tomu je zaručena vysoká pevnost a stabilita zubu. Zároveň není nutné oslabovat broušením sousedící zdravé zuby.

Zubní implantáty lze aplikovat při ztrátě jednoho i více zubů. A to v každém věku, i v seniorských letech, pokud není oslabena čelistní kost. Výhodou také je, že při ztrátě všech zubů slouží implantáty jako stabilní fixační bod pro ukotvení zubní náhrady. To ocení především lidé v seniorském věku, neboť zubní implantáty umožňují pevné usazení zubní náhrady, kterou není nutné vyjímat.

Nevýhodou je pak vyšší cena zubního implantátu. V porovnání s dlouhou životností se však zpravidla jedná o jednorázový výdaj.

Jak se provádí aplikace zubního implantátu?

umístění zubního implantátu nemusí mít pacient strach. Celá aplikace probíhá v několika krocích:

1. Odkrytí dásně, vyvrtání otvoru do čelistní kosti a umístění implantátu.
2. Hojení a integrace implantátu s kostí.
3. Zhotovení a nasazení zubní náhrady.

Kdo provádí aplikace zubních implantátů?

Aplikaci zubních implantátů provádí specializované stomatologické ordinace. Zubní implantáty, stejně jako další stomatologické zákroky v oblastech parodontologie, endodoncie, stomatochirurgie, záchovné stomatologie či estetické stomatologie a dalších oblastí provádí specializovaná zubní klinika AJNA DENTAL CLINIC v Ostravě. Soukromá zubní klinika poskytuje pacientům profesionální zubní ošetření, které navrátí zubnímu chrupu zdravou krásu a zářivý úsměv.

Reklama