Učíme se Tarot: Rozšířený způsob výkladu tarotových karet

Tarotové karty, ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Přejete se naučit, jak správně vykládat tarotové karty? Naučíme vás rozšířený způsob základního výkladu karet.

Reklama

V jednom z minulých dílů seriálu o tarotových kartách jsme představili základy výkladu tarotových karet. Dnešní variantu přikládáme pod sestavu, nad sestavu a za sestavu jako pokračování. Nebojme se použít karty, které již známe. Není nutné vždy použít více než 3 karty. Pokud otázku provází příliš mnoho vnějších vlivů, je více karet přímo nutností.

Dalším způsobem výkladu je výklad vztahů mezi dvěma lidmi. Nejčastěji nás zajímají partnerské vztahy, ale výklad nám může udělat jasno i v pracovních, přátelských či rodinných vztazích.

Potřebujeme 9 karet. Vyložíme tři řádky a tři sloupky. Horní řádek vypovídá o názorech, které si na druhého ve vztahu utváříme. Prostřední řádek o fyzické přitažlivosti či úrovni vzájemné komunikace a spodní řádek o podvědomí, které zpravidla neovlivníme. Např. v horní rovině si rozumem můžeme 100x říkat, že ten člověk je nezajímavý, ale podvědomí nás to k němu přitahuje tak, že si nemůžeme pomoci. Nebo naopak, kolega v práci nám tvrdí, že nás bere a myšlenkovou horní rovinu má dobrou, ale v rovině podvědomí bude mít třeba kartu Ďábla, takže si nemůže pomoci v tom, jak nás nesnáší a můžeme od něj očekávat podraz.

Zároveň jsme vytvořili sloupečky. Ty hovoří jednotlivě o nás a o tom, na koho se ptáme. Na které straně budeme my a na které ten druhý, rozhodneme sami. Prostřední sloupek zpravidla hovoří o současné situaci mezi námi. Ve spojení s kartami ve sloupečcích našich osobností pak dokresluje celou vztahovou situaci.

Je to dobrý způsob pro zjištění, jak nás kdo vidí a jaké s námi má úmysly. U výkladu vztahů víc než kdekoliv jinde snadno spadneme do opakování výkladů, když nás trápí, že se neukazuje, co bychom chtěli vidět. Nedělejme to, zamotáme se do toho a velmi si uškodíme.

Reklama