Typy saun na míru

Jedni ji milují a navštěvují pořád, druzí už jen při pomyšlení začínají lapat po dechu. Dnes bude řeč o sauně a o tom, že její prospěšnost pro naše zdraví bychom neměli brát na lehkou váhu. A tak samo ani myšlenku „pořídit si domácí saunu“.

Mezi ty nejhlavnější blahodárné účinky sauny na náš lidský organismus patří uvolnění dýchacích cest, posilování srdce, zmírnění bolesti kloubů a svalů, rozšiřování pórů a cév, prokrvení končetin a co nejen ženy zajisté ocení, jsou i příznivé účinky na naši pleť, pokožku a vlasy.

Pravidelnost při „saunování“ je velice důležitá, ale málokdo má čas a chuť pořídit si pernamentku a chodit do sauny do aquaparku. Dnes je však sauna dostupná i pro mnohé z nás blíž než si myslíme. A to je v našem teple domova. Domu si můžeme pořídit saunu všelijakých rozměrů a hlavně přesně na míru dělanou. Stačí najít jen nepatrný kousek našeho volného bytu a rozhodnout se o jaký typ sauny máme zájem.

Typy saun

Finská sauna – Klasické finské sauny jsou nejpopulárnějším typem u nás. I na plovárnách jsou nejčastěji navštěvovány. Tak proč si nepořídit finskou saunu na míru i k vám domu. Nepoděkuje vám jen váš imunitní systém, ale zaručeně i celá vaše rodina.

Infrasauny – Jedná se o sauny fungující na principu infračerveného záření. To neohřívá okolní vzduch, ale přímo předměty, které mu přijdou do cesty. Výhodou infrasauny oproti klasické sauny je, že spotřebuje méně energie a funguje také za nižších teplot. Obvykle se budete v infrasauně potit při 30 – 50°C.

Kombinované sauny – Ano, správně tušíte, že teď bude řeč o kombinaci klasické finské sauny a infrasauny. I tak lze totiž vyřešit dilema, zda raději pořídit tu či onu saunu. Spokojeni tak budou všichni zúčastnění.

Saunové domky – Nenajde-li se u vás doma ani kousíček prostoru nazmar, pak můžete zkusit začít uvažovat o saunovém domku. Inspiraci najdete ve Finsku, kde se jedná o zcela normální a běžnou věc. Tak proč bychom i my nemohli mít na zahradách pěkný malý saunový domeček.

Pokud se rozhodnete ke koupi vlastní domácí sauny, pak nezapomeňte na drobnosti v podobě teploměru, esenciálního oleje, saunovací čepice a dalších doplňků, které vám pobyt v sauně zpříjemní.

Reklama