Tipy pro bezva úklid a spokojenou hospodyňku

Praní, čištění, vysávání, běžný úklid a tak dále a tak dále… abyste se nestala “otrokyní” vaší domácnosti, ale aby vám i vaší rodině bylo doma příjemně, je třeba vše zvládnout, ale přitom se nesedřít z kůže. Máme pro vás pár rad, které jistě ocení každá hospodyňka.

 

Zasáhněte včas – nedejte prostor prachu ani mastnotě

Ulpívající mastnota a vodní kámen se z kachliček a kuchyňské linky špatně odstraňují. Mastnota a prach jsou asi nejhorší kombinace, kdy na zapomenutém nepořádku začal pracovat zub času, proto je pravidelnost vaším nejlepším pomocníkem. Pro ovládnutí prachu, špíny nebo mastnoty využijete například pěnovou Fixinelu, která je ideální zejména pro použití v kuchyni.

 

Sůl nad zlato

Sůl je opravdovým domácím pomocníkem. Zbaví vás nejen skvrn od vína, ale pomůže i s dezinfekcí nebo při čistění nádobí. Pokud připálíte jídlo na pánvi a zbytků se nebudete schopni jen tak zbavit, nasypte na nádobí dvě hrsti kuchyňské soli, ta bude pracovat za vás.

 

Více vody neznamená více čistoty

Při vytírání mop nebo hadr vždy jen jemně navlhčete a před vytíráním dostatečně vyždímejte. Při nadměrné vlhkosti se může povrch začít nepříjemně zvedat, kroutit nebo ohýbat. Více vody neznamená více čistoty nebo lesku, ten vám bezpečně zajistí například Diava vosk na podlahy.

 

Neviřte prach a nepřidělávejte si práci

Věděli jste, že žehlení je výrazným zdrojem prachu? Zařaďte ho tedy v seznamu naplánovaných prací před utíráním prachu a vytíráním.

 

Vodní kámen musí pryč z koupelny i kuchyně!

Pokud trápí kuchyňské nebo koupelnové povrchy vodní kámen, spolehněte se na účinné pomocníky. Fixinela antikalk dokáže efektivně odstranit vodní kámen a mýdlové usazeniny, je vhodná například také pro čištění van, umyvadel, sprchových koutů, toalet, obkladaček nebo nerezových dřezů.

 

Myslete i na sebe

Při práci s čisticími prostředky používejte vždy rukavice, ochrání vaši pokožku před vysoušením. Rukavice mohou být také vhodnou prevencí alergických reakcí, které se mohou objevit prakticky kdykoliv. Může je vyvolat kontakt s chemickými látkami i s nečistotami, které vám dříve nezpůsobovaly žádné potíže.

 

Nebuďte na vše sama, nechejte si pomoct

I malá pomoc je znát, dílčí úkoly můžete svěřit dětem nebo jiným členům domácnosti. Pokud je toho na vás hodně, svěřte se do rukou uklízecí firmy, není to žádná ostuda.

Lucie Paseková

 

Reklama