Terapie, zábal, koupel aneb Jaké procedury vám pomohou od vašich neduhů

Rádi v zimě relaxujete? Chodíte pravidelně do sauny, ale říkáte si, že letos by to chtělo změnu? Pak zkuste řadu jiných léčebných procedur, které vám pomohou zrelaxovat vaše tělo a dodat mu dostatek energie na dlouhé zimní období.

Existuje nespočet terapií, masáží, zábalů a koupelí, které mají v sychravém období na lidské tělo blahodárný účinek. Rozhodně ale nemluvíme jen o uvolnění celého těla, některé procedury vám pomohou i s pochroumaným zdravím. Pojďme si pár z nich představit.

Léčebné terapie vám pomohou od mnoha neduhů

Znáte elektroterapii, magnetoterapii a oxgenoterapii. Jedná se o procedury, které vám uleví především od bolesti. Elektroterapie napomáhá díky různým druhům elektrických proudů při chronických zánětech, degenerativních a urologických onemocněních a při potížích s trávicím a dýchacím systémem.

Magnetoterapie využívá magnetických válců. Pulzní magnetické pole pomáhá při problémech s lymfatickými cévami, s tepnami a s žílami. Tuto léčebnou terapii ocení především lidé s degenerativním onemocněním a s potížemi pohybového aparátu.

Při oxgenoterapii inhalujete zvlhčený kyslík. Tato procedura je vhodná především pro ty, kteří prodělali mozkovou mrtvici nebo srdeční infarkt. Pomáhá při obtížích souvisejících s vyšším věkem.

Vyhřejte si tělo parafinovým zábalem nebo koupelí

Trpíte-li bolestmi kloubů, zad a svalů můžete vyzkoušet pneumopunkturu. Ta spočívá v podávání malých dávek medicinálního kysličníku uhličitého do podkoží kolem akupunkturních bodů.

K uvolnění svalů a napětí pomáhají také nejrůznější zábaly, jako jsou parafinový a slatinný zábal. Mimo to k prohřátí celého těla můžete vyzkoušet i rašelinový obklad nebo některou z koupelí a SPA procedur.

Zajeďte na léčené procedury do historického komplexu Windsor

Rádi byste některou z léčebných procedur vyzkoušeli? Nechce se vám ale hledat, kam na jakou terapii zajít? Pak vsaďte na Karlovy Vary SPA v hotelu Windsor, kde můžete vyzkoušet nejen všechny zmíněné procedury a koupele, ale i řadu dalších terapií a masáží, a kam můžete vyrazit nejen na prodloužený víkend, ale rovnou i na celý týden.

Léčebné procedury v Karlových Varech si můžete užívat v blízkém sousedství slavné Mlýnské kolonády, kde najdete šest termálních pramenů. Díky tomu spojíte příjemné s užitečným. Poznáte tak krásy západních Čech a v sychravém počasí umožníte vašemu tělu odpočinout v krásných prostorách hotelu v Karlových Varech Windsor.

Reklama