Správná péče o stárnoucí pleť zpomaluje vznik vrásek. Jak o zralou pleť pečovat?

Zdroj: Pixabay.com

Se zvyšujícím věkem ztrácí pleť svou přirozenou pružnost, snižuje podkožní zásoby tuku a vysušuje se. Vrásky se začínají se prohlubovat a celkově pokožka ztrácí na své pevnosti, která se projevuje povadlou kůží pod očima, pod bradou a na krku. Naštěstí projevy stárnutí lze zpomalit. Jak ve stáří správně pečovat o svou pleť? A v čem tkví tajemství zdravé pleti?

Reklama

Zákonitosti času, fyziky a biologie nelze zastavit. Jejich vliv na pokožku můžeme ale výrazně zpomalit. Jak na vrásky a stárnoucí pleť? Důležitou roli hraje správná péče o pleť, vitamínová výživa pokožky a dodržování zdravé životosprávy. Přitom se nemusíte ničím stresovat, důležité je dodržet několik základních pravidel.

Probuďte a rozjasněte pleť ranním čištěním

Prvním z pravidel zdravé a skvěle vypadající pokožky je ranní čištění pleti. Máte pocit, že se pokožka přes noc nemohla zanést? Pak jste na omylu. V noci a především nad ránem totiž probíhá obměna kožních buněk. Společně s mazivem jsou z pokožky uvolňovány škodlivé látky, které je zapotřebí ráno odstranit. K ranní péči skvělé poslouží čistící gel či čistící tonikum. Póry se uvolní, pleť se provzdušní a pokožka je připravena přijímat výživné látky, které ji dodá denní krém na vrásky.

Ochraňte pokožku denní hydratací

Po ranním čištění přichází na řadu hydratace pleti denním krémem. Denní krém dodá pleti svěžest a zároveň ji ochrání před toxiny a škodlivými nástrahami všedního dne. Vhodná je například denní péče pro zpomalování stárnutí Slow Age od Vichy. Denní péče dostatečně hydratuje pokožku, stahuje póry, vyhlazuje pleť a předchází vzniku vrásek.

Zbavte pleť nečistot večerním odlíčením

Nejdůležitější z řady péče o pleť přichází večer. Pokožka je po celém dni unavená a zanesená. Proto potřebuje nejen důkladné odlíčení a vyčištění, ale také správnou výživu. Začněme ale u večerního odlíčení. I když jste zrovna neměla pleť zkrášlenou make-upem, odlíčení je nutné. A to i tehdy, pokud jste na pleť během dne nanesla pouze krém. Odlíčením se vyčistí póry, pleť se provzdušní a hlavně se zbaví nánosů celodenních nečistot. K odlíčení skvěle slouží micelární voda, čistící pleťová voda nebo pleťové odličovací mléko.

Dopřejte pleti výživu a regeneraci

Po večerním odlíčení přichází na řadu výživa pleti, kterou pokožce dodá dermokosmetika na vrásky v podobě regeneračního krému či pleťového séra. Pleťové sérum představuje koncentrovaný přípravek s velkým množstvím vitamínů a živin. Nejdůležitějšími vitamíny, které zpomalují vznik vrásek, jsou vitamíny A, C, E a B komplex. Z minerálů pleť nejvíce vyživují selen, zinek a dále omega mastné kyseliny, antioxidanty a koenzym Q10. Na trhu existují speciální pleťová séra proti vráskám, vypínací a výživové séra i rozjasňující séra.

Výživu pokožce dodá také pleťová maska. Ta pleti poskytuje regeneraci, hydrataci a omlazení. Existují také speciální vypínací pleťové masky, které kůži lehce stahují a zpomalují povadnutí kůže. Pleťovou masku je vhodné používat jednou týdně. Více informací o produktech zaměřující se na péči o zralou pleť poskytne dermokosmetika Vichy pro ženy.

Před spaním nezapomeňte na zklidňující noční krém

Celodenní péče o pleť je takřka u konce. Dříve, než půjdete spát, nezapomeňte na noční krém, který pleť zklidní. Navíc noční krémy Neovadiol od Vichy navrací pleti pružnost, pomáhají redukovat projevy menopauzy na pleť a přispívají k celkovému zpevnění kůže. Díky tomu jsou noční krémy vhodné nejen na obličej, ale také na oblast krku, neboť vyhlazují vrásky a zpevňují povadlou kůži.

Závěrem nezapomeňte, že na celkovém zdraví stárnoucí pleti se podepisuje také správná životospráva. Důležitý je pestrý a vyvážený jídelníček s dostatečným množstvím ovoce, zeleniny, vápníku a bílkovin. Pleti rozhodně neprospívá kouření a konzumace alkoholu. V neposlední řadě nezapomínejte na psychickou pohodu a dostatek kvalitního odpočinku.

Reklama