Speciál o úniku moči a pomůckách na inkontinenci

Inkontinence je u nás stále ještě velmi tabuizována. Tato nemoc, jak ji mnozí mylně nazývají, je ve skutečnosti fyzickým problémem, který je důsledkem zdravotních komplikací. Mnozí o inkontinenci nemluví ani se svými nejbližšími a jediným jejich řešením v boji proti úniku moči je zdržovat se stále poblíž domova. Jenže léto je tu, a tak si nenechte ujít výlety, poznání a setkání s přáteli.

Představa pro lidi trpící únikem moči, že se zítra vydají na celodenní výlet s rodinou či přáteli, je zcela nemyslitelná. O dovolené v cizím prostředí ani nemluvě. Ovšem léto je tu a my přinášíme pár rad a tipů, jak nad inkontinencí vyzrát.

5 mýtů o inkontinenci

Zdroj: Care4you.cz
Zdroj: Care4you.cz

Nejčastějšími mýty, které o úniku moči kolují, jsou:

  1. Inkontinence se již nikdy nezbavím.
  2. Nějak se to zlepší samo.

První a druhý mýtus spolu úzce souvisí. S únikem moči není dobré otálet. Co nejdříve si zajděte k lékaři. Stanoví-li se včasná léčba, pak se může problém s únikem moči minimalizovat, nebo dokonce i zcela odstranit.

  1. Účinným prostředkem v boji je omezení tekutin.
  2. Inkontinence se týká pouze starších osob.
  3. Ochrana v podobě urologických vložek a kalhotek je velmi nápadná.

Inkontinenční pomůcky jsou dnes velice diskrétní záležitostí. Na trhu najdete urologické vložky, natahovací a plenkové kalhotky a různé hygienické podložky. Díky použití nejmodernějších absorpčních materiálů a postupu výroby se inkontinenční pomůcky dokonale schovají pod oblečení.

Nebraňte se inkontinenčním pomůckám

Inkontinenční pomůcky jsou nedílnou součástí při problému s únikem moči. Vyrábí se v nejrůznějších baleních, rozměrech a typech.

Zdroj: Care4you.cz
Zdroj: Care4you.cz

Urologické vložky jsou vhodné pro muže i pro ženy. Jsou spolehlivým společníkem na cesty, sport či dlouhé procházky s vnoučaty a rodinou. Podle stádia inkontinence volte vložky micro, mini, normal, extra, super, plus. V jednom balení jich je většinou do 20 kusů a cena se pohybuje od 60 do 250 Kč. Samozřejmě se cena liší dle počtu urologických vložek a dle savosti.

Další chytrou pomůckou jsou plenkové kalhotky. Vybírat můžete mezi těmi s nastavitelným pasem, natahovacími a mezi vložnými pleny. Opět se nezapomeňte při nákupu řídit savostí a velikostí. Plenkových kalhotek se však vůbec nemusíte obávat. Snadno je schováte pod kalhoty a díky vyššímu pasu se budete cítit jako v bavlnce.

Zdroj: Care4you.cz
Zdroj: Care4you.cz

Navíc dnes můžete pořídit i urologické kalhotky se speciálním systémem, který zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu. Cena kalhotek se opět liší dle počtu kusů a typu. Většinou však najdete 10 ks za cca 250 Kč.

Maximální komfort při spaní vám navíc zajistí i hygienické podložky. Díky nim bude mít vaše lůžko dvojí ochranu. Už nikdy se tak nemusíte obávat noci v cizím prostředí. Vybírat můžete podložky různých velikostí, na trhu najdete například 90×60 cm, 90×170 cm či 40×60 cm.

Všechny zmiňované výrobky najdete ve všech velikostech, typech savosti i počtech kusů na www.care4you.cz.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

5 rad, jak vyzrát nad únikem moči při cestování

  1. Před cestou si zajděte na toaletu.
  2. Nebojte se předem domluvit na častějších zastávkách. Alespoň tak nebudete ve stresu a vše zvládnete bez „nehod“.
  3. Pořádně si promyslete, jakou svačinu si na cestu zabalíte. Zapomeňte na močopudné potraviny a naopak zabalte potraviny, které příznivě působí na močovou soustavu.
  4. V žádném případě se neomezujte v pití. Pijte pravidelně po menších dávkách a nejlépe vodu. Ráno před cestou a i na cestě se však vyvarujete kávě a alkoholu.
  5. Nepodceňujte inkontinenční pomůcky a na cesty je s sebou také přibalte. Rozhodně se nebraňte jejich použití. Dnešní moderní produkty rychle vsáknou dostatek moči a v žádném případě vás nezradí.
Reklama