Soutěž o knihu Olivera Sackse Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy

Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy, autor: Oliver Sacks, zdroj: dybbuk.cz

Ve spolupráci s nezávislým nakladatelstvím dybbuk přinášíme soutěž o knižní novinku Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy, kterou napsal významný americký neurolog Oliver Sacks.

Reklama

Oliver Wolf Sacks byl předním americkým neurologem, který se narodil v roce 1933 ve Velké Británii, vystudoval lékařství na Queen’s College Oxfordu a poté působil v Mt. Zion Hospital v San Franciscu. Od roku 1965 Oliver Sacks žil v New Yorku, kde vedl neurologickou praxi. Oliver Sacks zemřel v roce 2015.

Neurolog Sacks je kromě své lékařské praxe široké veřejnosti známý svými knihami, v nichž čtenáře seznamuje s nejzajímavějšími klinickými případy své praxe a zároveň se hluboce zamýšlí nad otázkami vztahu mozku a duše.

Knižní novinka Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy

Autor: Maria Popova – http://www.brainpickings.org/index.php/2013/02/04/oliver-sacks-on-memory-and-plagiarism/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27737847
Oliver Sacks, Autor: Maria Popova

Kniha Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy je sbírkou esejí, ve kterých autor nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo.

V knize neurolog Oliver Sacks přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy, získává zkušenosti se čtením a knihovnami, z nichž se stala celoživotní láska. Jako ve většině svých populárních knih, připomíná zajímavé klinické případy ze své praxe a zmiňuje stigma a nepochopení, které psychické choroby stále obklopuje. Dotýká se samotného pojetí medicíny, kdy se lékařské techniky a postupy sice změnily, lidský prožitek však nikoli.

Knihu vydalo nakladatelství dybbuk

Knihy neurologa Olivera Sackse v České republice vydává nezávislé nakladatelství dybbuk. Nakladatelství se zaměřuje především na náročné čtenáře, kteří při četbě rádi myslí.  Nakladatelství dybbuk vydává kvalitní literaturu z okrajů literárních žánrů, z jazykových minoritních oblastí i z témat nezvyklého myšlení či kontroverzního přístupu k různým jevům.

A právě nakladatelství dybbuk věnuje do soutěže knižní novinku, která minulý měsíc vyšla na českém trhu. Tři soutěžící, kteří správně odpoví na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží od nakladatelství dybbuk knihu Olivera Sackse Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy.

Soutěžní otázka:

Vyjmenujte alespoň tři další knihy Olivera Sackse, které vyšly v češtině. 

Nápovědu naleznete na stránkách nakladatelství dybbuk

Správné odpovědi zasílejte emailem na i-senior@email.cz do 25. 8. 2019.

Výhry do soutěže věnuje a jejich distribuci zajišťuje nakladatelství dybbuk.

Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy, autor: Oliver Sacks, zdroj: dybbuk.cz

 

Reklama