Nový rok začněte harmonií duše i těla

Vykročte do nového roku v harmonii, která pomůže intenzivně prožít životní radosti a snáze překonat nástrahy, jenž letošní rok přinese. Inspiraci pro harmonii těla i duše nalezneme v tradiční čínské medicíně.

Reklama

V čem spočívá princip tradiční čínské medicíny?

Tradiční čínská medicína v podstatě není primární medicínou, jak ji známe v evropském pojetí. Nejedná se o moderní technologie, ani nejnovější zdravotnictví. Tisíce let stará tradiční čínská medicína představuje o harmonii těla a duše.

Jing-Jang: když se protiklady přitahují

A co všechno zahrnuje? Například dobře známy Jin-jang je v čínské medicíně jedna z hlavních teorií. To, že se protiklady přitahují, je známo odpradávna, černá a bílá, muž a žena, život a smrt. Jde o dvě protikladné síly, které bez sebe nemohou existovat.

Teorie pěti prvků

Další teorií, která k čínské medicíně bezprostředně patří, je teorie pěti prvků, kterými jsou dřevo, země, voda, oheň a kov. Ale i blahodárné účinky a netradiční druhy léčiv se v čínské medicíně nepodceňují. Mezi ty nejoblíbenější patří Morušovník bílý, který přináší zdraví od semen až po plody, Hroznovice (mořská řasa), která pomáhá od problémů se štítnou žlázou či Hřebíčkovec vonný, který pomáhá od nevolnosti a nadýmání.

Síla pozitivního myšlení

V myšlence tradiční čínské medicíny nalezneme, jak bylinky, teorii pěti prvků i protikladů jin-jang. Neméně důležité je také pozitivní myšlení, motivace k splnění cílů a odhodlání k překonávání životních překážek. Harmonizací těla a duše intenzivně prožijete veškeré životní radosti, vychutnáte si radosti z maličkostí a také snáze překonáte životní nástrahy.

Reklama