Nezapomeňte na jarní detox

V kalendáři již je sice zima dávno za námi, za oknem to však vypadá úplně jinak. Jaro ne a ne vykouknout a my tak čím dál tím více propadáme panice, že se ho letos už ani nedočkáme. I přestože nám duben přináší opravdu aprílové počasí, nezapomínejme na své tělo a dopřejme mu řádný detox po zimě.

Jak dopřát našemu tělu pořádnou „jarní“ detoxikaci a posílit tak celkově naší imunitu po dlouhé a namáhavé zimě? Způsobů je hned několik:

1. Strava

I když to zní jako klišé, ale je to tak. Naše tělo si zaslouží čas od času trochu té zeleniny a dostatek vody. Neděste se však. Očista není jen o zelenině, mluvíme tu především o zdravé a vyvážené stravě. Zapomínat bychom určitě také neměli na bylinkové a zelené čaje a hlavně čerstvě vymačkané ovocné šťávy. Čas od času nám neuškodí i ta sklenka dobrého vína.

2. Pohyb

Člověk by měl denně ujít 10 tisíc kroků. Pro někoho moc, pro jiné málo. Ovšem pro všechny by toto číslo mělo být optimální. Chůze je nejpřirozenější pohyb, který můžeme našemu tělu dát. Nezatěžujeme tím klouby a zároveň si protáhneme všechny svaly v našem těle. Investujte tedy na jaro do krokoměru a začněte počítat.

3. Vitamíny

I vitamíny a doplňky stravy mohou pro naše tělo představovat vhodné posílení. Pro imunitu to jsou především vitamíny A, B6, C, E, zinek a selen. Pokud dáváte přednost raději bylinkám, pak zkuste echinaceu, aloe vera, kopřivu, šípek nebo ženšen. A co se týče doplňků stravy, pak vhodným je například Wobenzym 200 dražé. Ten obsahuje unikátní směs enzymů, což jsou biologické katalyzátory. V organismu máme několik tisíc druhů enzymů.

Reklama