Největší bramboru vypěstoval pan Karel z Pelhřimovska. Pochlubte se vaší rekordní úrodou i vy

Včera jste se mohli dočíst o souboji mezi bramborami a batáty. Dnes pro vás máme dva rekordmany ze světa obyčejných brambor. Nechme tak chvíli sladkou verzi stranou a pojďme se na tyto velikány podívat blíže.

Podzimní zahrádky začínají vydávat své plody a občas se objeví úroda zcela rekordní. Pelhřimov leží v centru bramborářské oblasti, a tak není divu, že právě v okolí Pelhřimova se plodí takoví giganti.

Největší bramboru vypěstoval pan Karel Buchta z Útěchoviček. Byla dlouhá 27 cm, měla obvod 60 cm a vážila 1,72 kg. Nejvíc brambor z jediného trsu zas sklidil pan Emil Bartes z Pacova. Při vyhrabání ze země napočítal neuvěřitelných 107 kusů!

Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Rekordmani se neplodí jen v podobě brambor

Zajímavé zahradní výpěstky se ale rozhodně nemusí týkat jen brambor. Sezóna dýní, tykví a cuket už započala, a tak jistě mnozí doma sklidili nějaké k pochlubení hodné kousky.

Rekordmani se jistě najdou i ve světě hub. Deštivé počasí houbařům přeje, a tak rostou nejen lišky, babky, kozáci, křemenáče, bedly a hřiby. Avšak pozor, malou i velkou muchomůrku raději nechte v lese. Tou se pyšnit nevyplatí.

 

Pošlete svou úrodu do Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov

Překvapila i vás letos úroda? Máte doma také maxiúrodu nebo obří či kuriózní výpěstek? Nenechte si ho pro sebe a podělte se o něj s ostatními. Pošlete nám do redakce vaše zajímavé zahradní výpěstky a my je rádi zveřejníme. Nebo svou fotografii rovnou zašlete do Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov, kde vaši rekordní úrodu rádi zapíší do archivů.

Nemáte doma na zahradě nic hodného rekordů a ani kuriozit? Nevadí! Pokud vás dnešní úroda pana Buchty a Bartese zaujala, zajeďte se podívat na další rekordy a kuriozity osobně. Na návštěvu muzea do Pelhřimova můžete vyrazit každý den od 9:00 do 17:00.

 

 

Reklama