Jak vybrat vhodný mobil pro seniory? Přátelské prostředí a snadné ovládání

Zdroj foto: LightField Studio / Shutterstock.com

Výběr telefonu pro seniory není vůbec takovým oříškem, jak by se mohlo zdát. Pokud důkladně zvážíte veškeré faktory a uvědomíte si, co od mobilního telefonu požadujete, výběr se vám velmi zúží. Ve finále tak budou rozhodovat detaily, jako je vzhled a barva.

Reklama

Tlačítkový telefon pro seniory není jedinou volbou

Když se řekne telefon pro seniory, v mysli se vám pravděpodobně objeví velký tlačítkový telefon s praktickým SOS tlačítkem na zádech. Ovšem pozor, ne všichni lidé v důchodu touží po tlačítkovém telefonu. Proto mohou mít mobily pro seniory také modernější podobu. Do módy se například vrací populární véčka, která se pohodlně vejdou do každé kapsy. Ovšem nesmíme zapomenout ani na dotykové mobilní telefony, které dovolují svým majitelům brouzdat po internetu.

Porovnání cen a nabídky jednotlivých výrobců

Jakmile tedy zvážíte, jaký typ telefonu vlastně hledáte, máte napůl vyhráno. Zbývá se zaměřit na nabídku jednotlivých výrobců a provést důkladné porovnání cen. Před koupí byste si měli v obchodě telefon vyzkoušet a zjistit, zda vám jeho uživatelské rozhraní vyhovuje a obsluha telefonu je pro vás snadná a intuitivní.

Na vzhledu záleží

Posledním krokem výběru jsou vzhled a barevné provedení telefonu. Myslíte si, že na takových detailech při výběru mobilu pro seniory nezáleží? Ale záleží. Se svým telefonem totiž budete v kontaktu denně. Kromě e-receptů budete totiž svůj mobilní telefon využívat také ke komunikaci s přáteli a rodinou. Poměrně velké množství času tedy strávíte tím, že budete na telefon koukat, a proto by vám měl jeho vzhled stoprocentně vyhovovat.

Při výběru nového mobilu pro seniory zvažte všechny proměnné. Toužíte po klasickém tlačítkovém, populárním zavíracím véčku nebo moderním dotykovém modelu?

Reklama