Nejlepší zdravotní pomůcky pro seniory

Zdroj: www.sxc.hu

Zdravotních pomůcek existuje celá spousta. Jak vybrat ty, které jsou opravdu potřebné? To je poměrně jednoduché. Zkrátka vybírejte takové zdravotní pomůcky, které vaši rodiče či prarodiče potřebují. Potřebují pomoci se sluchem? Volte naslouchátko. Potřebují pomoci do vany a z vany? Volte madla do koupelny.

Reklama

Jestliže se jim špatně chodí a potřebují se o něco opřít, vyberte jim vhodnou hůlku či francouzské hole. Zkrátka volte to, co je nejvíce potřeba. Je určitě zbytečností koupit například naslouchátko, kdy dotyčná osoba slyší velmi dobře, i špendlík, který spadne na zem.

Jaké v současnosti jsou dostupné zdravotní pomůcky? Existuje prádlo pro lidi, kteří trpí inkontinencí, křeslo do vany, nádstavce na záchod, madla k vaně, madla k wc, stupínky k vaně, chodítko, držák holí, skládací hůl, taška na kolečkách, naslouchátko, hůl či francouzské hole a podobně. Tím vším si můžete zpříjemnit a pomoci při běžných úkonech. Díky nim, vám vše půjde lépe a nebudou vás například zbytečně bolet klouby, bolet záda. Usnadní vám to život.

Některé pomůcky, potřebné k lepšímu životu, můžete dostat od lékaře. Například když se vám hůře chodí, popřípadně dokážete chodit pouze o holi, praktický lékař vás vyšetří, pošle ke specialistovi a ten po vyšetření předepíše francouzské hole nebo hůlku. Někdy je možné, že si tyto pomůcky doplatíte či zaplatíte celé, záleží na tom, jak moc je potřebujete. Stejné je to i s naslouchátkem.

Asi nejběžnější pomůcky, které v dnešní době senioři používají, jsou hůlky či francouzské hole, díky nim zvládnete více pohybu a budete i více mobilnější. Pokud nechcete, aby vám někdo pomáhal do vany, ve vaně i z vany pořiďte si madla a stoličku či sedák do vany. Tak se pro vás stane sprchování či koupání věcí, kterou zvládnete sami a nikoho nemusíte prosit o pomoc. Madla vám pomohou vlézt do vany i z vany a na stoličku si sednete a v klidu se osprchujete. Rovněž pokud vám dělá pohyb menší problémy, pořiďte si madla k toaletě. Bude se vám pohybovat mnohem lépe. Za naslouchátko se dneska už nemusíte stydět, je to naprosto běžná věc a je lepší žít s naslouchátkem a slyšet, co kdo říká, než se neustále vyptávat, co kdo řekl, čemu se všichni smějí. Navíc naslouchátka se dnes dělají v tělové barvě, takže v uchu není vůbec vidět.

Reklama