Léčebné účinky vířivek

Zdraví máme jen jedno, a o to více bychom se měli o své tělo starat. Povíme si více jaké blahodárné a uvolňující účinky mají vířivky.

 

Reklama

 

 

 

Vliv na zdraví

Vířivky mají pozitivní vliv na naše zdraví, jak po fyzické, ale také psychické stránce. Bublinková koupel výborně pomáhá uvolnit svalstvo, čímž ulevuje bolesti zad a také kloubů. Zvláště teplá voda dodá kloubům úlevu.

Navíc díky speciálnímu uspořádání trysek ve vířivce dopřejeme masáž celého těla. Vířivky jsou také vhodné na zmírnění cukrovky. V teplé vířivé vodě přestává gravitace brzdit krev v cévách, čímž se sníží krevní tlak v kardiovaskulárním systému. Koupel ve vířivé vaně stimuluje imunitní systém těla, zlepšuje krevní oběh a dodávky kyslíku k orgánům

Vířivé vany se také výborně osvědčili při odbourávání stresu. Tělo ve stresu uvolňuje do krve adrenalin a v těle se tak zároveň zvyšuje hladina krevního cukru, což v dlouhodobém časovém horizontu může vést k nemocem, jakými jsou cukrovka, obezita, vysoký krevní tlak a podobně. Koupelí ve vířivce se právě z krve odplavuje adrenalin a nastává pocit uvolnění.

Technologie

Technologie vířivek na principu vzdychavých trysek je už zastaralá. Je hlučná, náročnější na spotřebu energie a studený vzduch navíc ochlazuje vodu. Čistě vzduchové trysky neposkytují léčebné účinky, spíše vzbuzují nepříjemný pocit.

Opravdu kvalitní vířivé vany používají vodní trysky s možností přídavku části objemu vzduchu.

Obdiv si určitě zaslouží také nejmodernější dostupné technologie v ovládání vířivek. Již není žádným problémem ovládat vířivou vanu za pomoci chytrého mobilního telefonu. Prostřednictvím bezdrátového připojení Wi-Fi uživatel může jak ve vířivce či úplně mimo ni pouštět hudbu, zapínat a vypínat trysky, nastavit osvětlení, teplotu vody nebo filtraci. Všechny funkce jsou tak doslova na dlani.

Umístění a využití

Kde vířivku umístit? Vířivku můžeme umístit jak do interiéru, tak díky dobré tepelné izolaci a vrchnímu krytu se hojně umísťují venkovní vířivky na terasy a zahrady.

I pro koupel ve vířivce existují základní pravidla. Voda by měla mít teplotu lidského těla. Před spaním, na uklidnění a relaxaci je vhodné mít teplotu o pár stupňů větší. Naopak pro povzbuzení organismu se doporučuje mít teplotu o 1 – 2 stupně menší než je teplota lidského těla.

Před koupelí alespoň dvě hodiny nejíme, a po ukončení koupele ještě aspoň deset minut odpočíváme a necháváme doznít blahodárné účinky.

Reklama