Léčba kloubů kmenovými buňkami

Trpíte bolestí kloubů? Rádi byste se svými vnoučaty dováděli, chodili na turistické výlety a přes léto trávili volný čas na zahradě, jenže bolest při každém pohybu je nesnesitelná? Léky, doplňky stravy a ani nejrůznější babské rady vám nepomáhají? Potom vyzkoušejte léčbu kloubů kmenovými buňkami.

Chronické onemocnění kloubů, jako je artróza, je strašák mnohých seniorů. S přibývajícími léty se mnohdy bolest i stupňuje. Nejčastěji je na bolest kloubů doporučováno zvyšovat kolagen v těle. Ten je obsažen v nejrůznějších doplňcích stravy, v tlačence či v gumových medvídcích. Jako prevence je uváděna vhodně zvolená obuv, zdravý životní styl a pravidelná pohybová aktivita. Ovšem mnohdy je bolest až tak veliká, že ani obyčejná chůze nepřipadá v úvahu. Poté se jedná o zánět kloubů, který je nutné léčit.

Léčba kloubů kmenovými buňkami

Léčba kmenovými buňkami je vhodná pro všechny, co trpí chronickým degenerativním onemocněním. Nejúspěšnější tato léčba bývá u artrózy 1. a 2. stupně. Pokud máte artrózu vyššího stupně, pak hodně záleží na stavu chrupavky. V případě její absence se buňky nemají v co přeměnit..

Co jsou kmenové buňky?

Kmenové buňky jsou nediferencované buňky, které se dokážou přeměnit na jiný buněčný typ. Díky nim se mohou v těle vytvořit buňky nové a ty následně opraví poškozené části těla. Kmenové buňky mají totiž schopnost růstu a regenerace.

Ihned po aplikaci buněčného přípravku dochází k reakci. Nejčastějšími projevy, které trvají maximálně dva týdny, jsou zvýšená bolestivost, otoky či teplota. U starších osob se lze s obtížemi setkat i po delší dobu, a to dvou měsíců.

Ovšem následné projevy už jsou většinou pouze lepší. Podle stáří člověka a stupně kloubního postižení poté nastává několik variant dalšího průběhu. Dle pacientů, kteří léčbou kmenovými buňkami prošli, se však uvádí:

Těžká chronická kloubní degenerace (např. artróza) kolenního kloubu
89 % pacientů – poloviční zlepšení
50 % pacientů – zlepšení o 75 %

Pokud i vy trpíte nesnesitelnou bolestí kloubů, pak udělejte krok správným směrem a vyzkoušejte léčbu kmenovými buňkami. Vsadit můžete například na MUDr. Ladislava Lukáče. O tom, že se jedná o odborníka na svém místě se přesvědčte sami na stránkách známýlékař.cz, kde najdete názory  jeho pacientů.

Zajímá-li vás více informací o léčbě kmenovými buňkami, potom určitě navštivte stránky www.lecba-kloubu.eu.

Reklama