K čemu slouží anonymní mód prohlížení internetu?

zdroj: Seznam.cz, a.s.

Věděli jste, že internetové prohlížeče nabízí anonymní mód prohlížení? K čemu ale anonymní prohlížení internetu slouží? A jak tuto funkci zapnout? Vše přehledně vysvětlíme.

Reklama

Anonymní prohlížení je šikovným nástrojem, který neukládá historii prohlížených webů. Zároveň neukládá do prohlížeče soubory cookie a data webů, ani údaje zadané do formulářů. Mód se tak využívá pro vyhledávání obsahu, o kterém si nepřejete, aby jeho stopy zůstaly v prohlížeči. Tím například mohou být erotické stránky nebo vyhledávání dárků pro partnerku. Díky neukládání souborů cookie se totiž při běžném využívání prohlížeče nebudou zobrazovat reklamy z navštívených stránek.

Důležité je mít na paměti, že anonymní prohlížení zajistí anonymitu v rámci domácnosti, ale neskryje navštěvování stránek před okolním světem. Poskytovatel internetového připojení může monitorovat navštívené stránky. Stejné platí, pokud internet využíváte v práci či na jiných počítačích, například v knihovně či ve škole. V těchto případech zaměstnavatel i správci sítě v knihovnách a ve školách mohou monitorovat navštívené stránky.

Více se o funkcích prohlížeče od Seznamu dočtete v našich dalších článcích. Prohlížeč Seznam například dovede překládat cizojazyčné stránky, upozorní na nové e-maily a umožní bezpečné prohlížení internetu.

Jak spustit anonymní prohlížení?

V internetovém prohlížeči od Seznamu spustíte anonymní mód během okamžiku. Ve spuštěném prohlížeči, v jeho pravé horní části naleznete tlačítko Nabídka . Na tlačítko klikněte a poté vyberte možnost „Nové anonymní okno“. Tím se otevře nové okno ve tmavé barvě, která značí anonymní prohlížení. Mód anonymního prohlížení je aktivní po celou dobu používání tohoto okna. Pro jeho ukončení stačí okno uzavřít.

Vyzkoušejte anonymní prohlížení a stáhněte si bezpečný prohlížeč od Seznamu. Instalaci zvládne každý!

Reklama