Jak rozproudit, pročistit lymfatický systém?

Lymfatický systém – to jsou cévy a uzliny, kterými v lidském těle proudí lymfa. Jedná se o tekutinu, která je nebytná pro lidské zdraví. Funguje to tak, že lymfa obsahuje různé buněčné zbytky, bakterie, tuky, bílkoviny, nádorové buňky a jiné látky, které „sbírá“ po celém těle. Úkolem lymfatického systému je, aby byla lymfa pročištěna v lymfatických uzlinách, nečistoty z ní se dostaly do krve a poté z těla ven. Je tedy extrémně důležité, aby byl systém maximálně efektivní! Poradíme vám, jak toho docílit.

 

Jak poznáte, že není něco v pořádku

Dobou zprávou je, že pokud lymfatický systém nefunguje správně, poměrně snadno se to pozná. Velmi výrazným signálem jsou zvětšené lymfatické uzliny. Ty si můžete kontrolovat samo pohmatem. Ty nejdůležitější se nachází na krku, dále pod klíční kostí, v tříslech, v podpaží a v podkolenní jamce. Na nesprávnou funkci systému poukazují také otoky. Nejčastěji jsou to otoky dolních končetin.

Jak udržet systém v dobré kondici

Základem správně fungujícího lymfatického systému je zdravý jídelníček, protože právě stravou se do organismu dostává celá řada škodlivých látek. Pokud budete jíst zdravě, nebude systém tolik zatížen. Jídelníček by měl obsahovat velké množství ovoce a zeleniny. Prvním způsobem, jak vyčistit lymfatický systém, je pravidelné zahřívání celého těla. Ideální je saunování, při kterém dochází k zahřívání celého organismu. Pomoci mohou také teplé zábaly. Výborný je například skořicový zábal.

 

Zajděte si na masáž nebo se nechte ošetřit strojem

Skvělých výsledků je dosahováno také při speciální lymfatické masáži. Masér jemnými stisky určitých míst aktivuje proudění lymfy. Tato masáž je velice příjemná a budete se po ní cítit jako znovuzrození. Další možností jsou speciální podtlakové přístroje. Pokud nechcete zbytečně utrácet, začněte cvičit jógu!

 

 

Reklama