Dětské nemoci už od brzkého věku

Říká se, že nemoc nechodí po horách, ale po lidech. A je to pravda. S podzimním obdobím přichází různé epidemie, v podobě chřipek či černého kašle. Nemoc si hold nevybírá a skočí na kohokoliv. Jenže nejhůře ji samozřejmě snáší malé děti a senioři. My se dnes budeme věnovat nemocem u těch úplně nejmenších.

Už i miminka v brzkém věku jsou často nemocná a jednou z nejrozšířenějších nemocí je právě dětská kolika. I když ale musím také zmínit, že se nejedná pouze o dětské onemocnění. Dětská kolika je bolestivý stav v oblasti bříška. U miminek se projevuje v období od druhého týdne až po konec druhého měsíce. Příčiny dětské koliky nejsou zcela jasné, avšak s čím tato nemoc úzce souvisí, je nepřipravenost trávicího systému. Více o dětské kolice se dozvíte na detskekoliky.sk.

Důležité je tedy našemu miminku dopřát rovnováhu ve složení střevní mikroflóry, což docílíme pomocí probiotických kapek. Ty nejen že upraví správné zažívání, ale také snižují výskyt teplot a infekcí. Neméně důležitým prvkem, jak dosáhnout ke zdravému a spokojenému děťátku je posílení imunity.

Posilovat imunitu je vhodné v každém věku, a není radno ji podceňovat. Na posílení imunity jsou nejvhodnější samozřejmě vitamíny v podobě čerstvého ovoce. Ne vždy, nám jsou ale k dispozici. V dnešní době je však na trhu nepřeberné množství potravinových doplňků, jak pro malé, tak i velké. Pokud ale nevěříte těmto reklamou propagovaným výrobkům, pak můžete rovnou zkusit nějaké konkrétní léky bez předpisu na posílení imunity.

Vraťme se tedy ale ještě k těm našim miminkům. Vhodné je už od prvních měsíců jim posilovat imunitu. Jsou ovšem i taková dětská onemocnění, která jsou taktéž velice rozšířena, a na která jen tak něco nepomáhá. Nyní mám na mysli nepříjemnou intoleranci laktozy. I tato nemoc úzce souvisí s dětskou kolikou. Důležité tedy je, aby se maminky vyvarovaly jídlům, jako je například květák, brokolice, růžičková kapusta, okurky, cibule, paprika a také káva a příliš kořeněná jídla. To je jeden ze způsobů prevence k této nemoci.

Reklama