Cesty ke štěstí – masáž chodidel

Chceme-li se zbavit stresu, hluboce relaxovat nebo nabrat nové síly a být v pohodě, dopřejme si krátkou masáž chodidel.

 

 

 

 

Na chodidlech najdeme mnoho důležitých akupresurních a reflexních bodů. Jejich pravidelnou stimulací se uvádíme do pohody a harmonizujeme si tak celkově svůj život. Přestože je pro nás masáž chodidel velkým přínosem, dopřávejme si ji maximálně jednou týdně. V případě, že nás po ní začne do 24 hodin něco bolet, navštivme lékaře. Tato masáž také není vhodná pro osoby se zánětlivými onemocněními, rakovinou, vysokým krevním tlakem, po mozkové mrtvici, nemocnými játry, štítnou žlázou a pro těhotné.

Pro relaxaci a zbavení se stresu použijme způsob masírování lehkými krouživými pohyby bříšky prstů. Zkusme to na sobě a velmi snadno si osvojíme ideální techniku, která je nutná pro optimální a účinnou masáž. Není na tom opravdu nic složitého a i zde platí, že cvik dělá mistra. Už při první masáži získáme jistotu, se kterou pak můžeme masírovat i své blízké.

Masírujme jednotlivé body způsobem, který nám vyhovuje. Je jedno, kterým bodem začneme, protože se nejedná o léčebný postup, ale o relaxaci. Nezapomínejme, že při dotycích bychom neměli přiliš tlačit.

Body vykreslené na obrázcích podávají stručné informace k jednotlivým čakrám, které budeme masírovat. Také se dotýkají duchovních významů čaker, které můžeme začít pociťovat hned po první dobře provedené relaxační masáži. Tato masáž nám může upravit některé zdravotní problémy zharmonizováním čaker, ale rozhodně neslouží k léčbě.

Masáž je dobrým zpříjemněním volného času tráveného ve dvou. Pamatujme, že klasická masáž se mění v erotickou v momentě, kdy místo bříšek prstů začneme k masírování používat nehty. Vzhledem ke skutečnosti, že na chodidlech máme navíc jednu erotogenní zónu vedle druhé, můžeme tak ve dvou zažívat opravdu hluboký relax a nezapomenutelné chvíle. Pro umocnění těchto příjemných chvil zapalme svíčky, poslouchejme příjemnou hudbu, nalejme si víno. A ráno budeme jako znovuzrození.

 i-Senior.cz

 

Reklama