Trénujte svou paměť hrou

Snad každý si pamatuje na dobu, kdy hrával dětské hry. Začínalo to hrou na slepou bábu, pokračovalo hrou na schovávanou a nekonče to v podstatě nikdy. Hrajeme si od dětství a hrát bychom si nikdy neměli přestat. Jakoukoliv hrou se nám totiž trénuje paměť, které nesmíme dovolit zakrnět.

 

 

Ať už jste v dětství měli raději venkovní hry, než ty deskové, v pokročilejším věku člověk začne přeci jen preferovat posezení s přáteli třeba u dobře známe hry Člověče, nezlob se! A tak sami ani nevíme, že trénujeme naši paměť, a bereme to jako hru a zábavu. O tom, jak moc mají hry příznivý vliv na trénování naší paměti se můžete také dočíst v diplomové práci, která se jmenuje Význam trénování paměti u seniorů. Jenže otázkou stále zůstává, jaké hry vybrat?

O co si ve stáří napsat Ježíškovi?

Dnes se čím dál tím více na trhu objevuje nových her. Jako by se tvůrci předháněli, kdo přijde s novou hrou, která dostane děti od počítačů a televize. Obchody jsou tak zcela přehlceny Monopoly, Activity, Evropou či Českem. Co když ale sháníme něco přeci jen trochu jiného. Proto vám dnes představíme hry, které byste měli najít pod stromečkem třeba právěvy. Je čas totiž začít myslet na sebe a svou paměť i ve stáří.

Zdroj: Sxc.hu
Zdroj: Sxc.hu
Milujete křížovky?

Pokud ano, pak je jasné, že hra Křížovka, Rummikub Slova nebo Scrable vás jistě potěší. Jste-li dokonce vášnivými křížovkáři, nebude pro vás zcela žádný problém vymyslet nejdelší slovo či najít prostě jen to pravé do hry. Vyzvat na souboj můžete samozřejmě své děti či vnoučata, kterým jistě neuškodí rozvíjet si svou paměť už od mala. Hry se tak stávají nejen dobrou pomůckou pro seniory, ale i pro děti. Společně tak můžete strávit třeba zrovna nadcházející vánoční svátky.

Zdroj: Sxc.hu
Zdroj: Sxc.hu
Vymyslet svůj vlastní příběh

Z vlastní zkušenosti vím, že bujnou fantazii nemají jen děti. Rozvíjet se a vymýšlet příběhy, které se mohli nebo třeba i nemohli stát, má rád téměř každý z nás. Proč si tedy nezahrát rovnou i takovou hru. Na základě vašeho vyprávění spoluhráči hádají karty a tak samo i naopak. Na podobném principu fungují i hry Differento či Předtím, potom a mezitím. Uhodnout, jaký rozdíl je mezi kartičkou vaší a spoluhráče dá někdy opravdu zabrat.

Pokud toužíte najít zmiňované či nějaké podobné hry pod stromečkem, nebo byste je rádi nadělili svým blízkým, pak se nechte inspirovat v tomto internetovém obchodě.

Reklama