Super potraviny zblízka

Zelené super potraviny jsou čím dál tím více populárnějším tématem. Jsou ale opravdu tak super, jak už název napovídá? Zjišťovali jsme to za vás. Proto jsme se na tři z nich podívali z blízka a nyní vám přinášíme zajímavé informace.

A na které super potraviny jsme se zaměřili? Maqui Berry, Mladý ječmen a Green Coffee.

Maqui Berry

Maqui Berry je ovoce, které zdánlivě připomíná borůvky. Tento plod roste v Chile v oblasti Patagonie a obsahuje velké množství antioxidantů. Právě ty zaručují tělu dlouhověkost a zdraví. Při pravidelném užívání se dočkáte nejen posílení psychické pohody, ale i řady další blahodárných účinků. Jedná se například o vitalitu, zlepšení imunity, pročištění pokožky nebo dokonce i zabrání ukládání tuků v těle.

Mladý ječmen

Další super potravinou je mladý ječmen, též nazývaný živý nápoj. Slouží k detoxikaci organismu a díky vysokému množství vitamínu C posiluje imunitu. Dále má také protizánětlivé účinky, zajišťuje správný proces trávení a působí jako přírodní afrodiziakum. Důležité je však zmínit, že lidé s citlivostí na chrolofyl a ječmen by se měli tomuto malému zázraku vyhnout. Stejně tak důležitá je i informace o tom, že při užívání je potřeba dodržovat pitný režim.

Green Coffee

Třetí poslední námi představená super potravina je známá již od roku 1100. Jde o Green Coffee známá také jako zelená káva. Extrakt z těchto zelených, nezralých kávových zrn obsahuje aktivní látky kyseliny kávové a chlorogenové. Právě druhá zmíněná kyselina působí na správnou funkci jater. Green Coffee obsahuje velké množství kofeinu, což příznivě působí proti únavě a ztrátě vitality. Při pravidelném užívání se vám pročistí organismus od škodlivých látek a nebezpečných toxinů.

Reklama