Ruce už váš věk neprozradí

Naše ruce začínají stárnout už po třicítce a stárnou rychleji než zbytek těla, proto je třeba je nezanedbávat. Vždyť po obličeji jsou ruce tou částí těla, která je ostatním lidem nejvíce na očích.

S přibývajícím věkem mohou nastat tři základní problémy, které Vaše ruce mohou poškodit: ruce jsou vysušené, mají zvrásněný povrch, nebo se na nich začnou objevovat tzv. stařeckéskvrny. Moderní medicína si však s těmito problémy dokáže poradit a my Vám povíme jak.

Jednou z variant je vitamínový koktejl neboli mezoterapie, která pokožce navrátí mladistvý vzhled. Je to šetrná aplikace výživných a hydratačních látek, speciální směsi vitamínů, hyaluronové kyseliny a dalších substancí. Ačkoliv se tento „koktejl“ aplikuje do hřbetu rukou pomocí drobných jehel nebo speciálního válečku s jehličkami, je toto ošetření velmi jemné a nebolestivé. Za mezoterapii zaplatíte okolo 2 tisíc korun a je vhodné léčbu opakovat třikrát v rozmezí 3 týdnů.

Na hnědé skvry se najde také řešení

Zdroj:Pixabay.com

I v případě hnědých skvrn existuje hned několik řešení. Pokud si všimnete, že se skvrny objevily teprve nedávno, je vhodné zahájit léčbu pomocí tzv. depigmentačních krémů, které je třeba užívat i několik měsíců. Přípravek lze sehnat v drogeriích nebo v lékárnách i bez lékařského předpisu. Cena se liší podle značky a objemu. Pohybuje se však od 299 Kč do 899 Kč.

U osob vyššího věku, pokud už je skvrnek více, je zase velmi účinný laser. Zákrok je rovněž bezbolestný, pacient při zákroku pociťuje pouze jemné šimrání. Po zákroku mohou být ruce oteklé a zarudlé, vytvoří se stroupky, které se časem samy odloupnou, a zůstane jen čistá pokožka bez skvrn. Laserové ošetření Vás vyjde od 2 tisíc korun výše.

Injekční omlazení rukou zvažte po padesátce

Okolo padesáti let věku výrazně ubývá tuku na hřbetech rukou, kůže se ztenčuje a žíly začnou vystupovat na povrch. Jednoduchým řešením tohoto problému je tzv. rejuvenace, injekční omlazení rukou. Pomocí injekce se do rukou aplikuje kyselina hyalironová nebo hydroxyapatit a složka, která ošetřovanou oblast znecitliví. Vyplnění podkoží rukou je proto nebolestivé a výsledek je okamžitě viditelný.

Po aplikaci je vhodné ruce promasírovat, aby se materiál v pokožce hezky rozprostřel. Efekt tohoto ošetření trvá jeden až dva roky, pak je nutné aplikaci opakovat. Tento způsob ošetření je velmi oblíbený a odborníci jej doporučují. Za rejuvenaci zaplatíte od 3 000 Kč do 8500 Kč.

 i-Senior.cz

Reklama