Poradíme, jak zabavit vnoučata na prázdninách

Dětské vzpomínky na letní prázdniny patří především táborům, koupání, výletům s rodiči a také prázdninám strávených u babiček. To s sebou nese také starosti, jak vnoučata plnohodnotně zabavit.

Prázdniny u babičky by měly být především o poznávání nových věcí a alespoň částečné odpoutání od moderních technologií. Proto naučte vnoučata věcem, na které jejich rodiče nemají čas.

Vnoučata vezměte na houby, zapojte je do zavařování ovoce a dopřejte jim poznat vaše oblíbené aktivity, na které v dospělosti budou dlouho a ráda vzpomínat. Pro děti je lákavé vyprávění vzpomínek o dřívějších dobách z vašeho mládí. Nebojte se srovnávat, jaký byl život předtím a jaký je dnes. Vysvětlete jim, že supermarkety neexistovaly, že se na Vánoce nejčastěji darovalo ovoce a potřebné oblečení, kterého jste si dlouhá léta vážili.

Dopřejte dětem venkovní hry

Vedle naučných aktivit nezapomínejte dát dětem volnost a čas na hry. Vnoučata určitě překvapíte, když jim na strom pověsíte houpačku nebo na zahradě postavíte prolézačku či dřevěný domeček. Sami poznáte, že s množstvím podnětů k venkovním aktivitám se dětem nebude chtít z prázdnin odjet.

A nebojte se, zahradní houpačku nemusíte sami vyrábět. Na internetových stránkách skluzavky.cz pořídíte levné, ale maximálně bezpečné zahradní houpačky Herold. Na výběr se nabízí jak klasické závěsné houpačky, tak i pružinové houpačky a zahradní sestavy, které obsahují kombinaci houpačky se skluzavkou a prolézačkami.

Vydejte se na výlet

Děti milují výlety, proto jim prázdninový pobyt zpestřete zajímavým výletem po blízkém okolí. Pokud bydlíte v blízkosti Kutné Hory, pak určitě zavítejte do největšího dětského herního parku Zeměher Heroland, který naleznete v obci Úmonín. Samotná obec leží necelých 9 km jižně od Kutné Hory.

V parku Heroland se děti vydovádí na množství atrakcí a prolézaček. Vstup je pro děti i dospělé zdarma. V Herolandu pravidelně pořádají také tematické akce, na kterých je vstup zpoplatněn. Například v pátek 12. 8. se v Herolandu uskuteční Velká letní noc s večerní bojovkou, opékáním buřtů a přespáním ve stanech.

Ať už ale pro vnoučata připravíte jakýkoliv program, věřte, že na prázdniny u babičky budou vždy ráda vzpomínat.

Reklama