Lázně Bohdaneč otevřely Centrum spokojeného stáří

Poslední březnový čtvrtek bylo v Léčebných lázních Bohdaneč otevřeno zcela nové Centrum spokojeného stáří Alzheimer Care. V České republice je to již druhé centrum tohoto typu. Alzheimer Care nabízí celoroční nepřetržitou sociální a zdravotní péči osobám, které trpí stařeckou demencí.

Centrum spokojeného stáří Alzheimer Care je v České republice ale i celosvětově důležitou a nepostradatelnou sociální a zdravotní službou. Světová zpráva o Alzheimerově chorobě uvádí, že stařeckou demencí, která je jedním z příznaku nemoci trpí přes 38 milionů obyvatel. Prognózy odborníků navíc nejsou příznivé. Podle odhadů bude v roce 2030 počet pacientů dvojnásobný.

 

Život pomáhá usnadnit Centrum spokojeného stáří

Péče o naše blízké trpící stařeckou demencí v důsledku Alzheimerovy choroby není jednoduchá. Mnohdy si svépomocí ani nedovedeme poradit. Pro ulehčení života jak pacientům, tak i blízkým rodinám otevřely Léčebné lázně Bohdaneč kompletně rekonstruovaný lázeňský pavilon Bílý. Jeho rekonstrukce probíhala od června 2014 a stála přes 66 milionů korun.

Léčebný pavilon Bílý disponuje 51 lůžky a speciálně upraveným interiérem, který je uzpůsoben pro osoby trpící stařeckou demencí.

Život pacientům pomáhá ulehčit široká škála terapeutických metod a různorodé aktivity pro aktivní využití volného času, o které se starají specializované zdravotní sestry a terapeuti.

 

Den otevřených dveří Centra spokojeného stáří

U příležitosti slavnostního otevření již druhého centra Alzheimer Care byl nově zrekonstruovaný lázeňský pavilon Bílý představen široké veřejnosti, která v hojném počtu využila Dne otevřených dveří Centra spokojeného stáří, ale i možnosti posedět i v rovněž zrekonstruované Nové lázeňské kavárně a ochutnat poctivé lázeňské zákusky.

Máte-li zájem dozvědět se více informací, jak vaší blízké osobě ulehčit život s Alzheimerovou chorobou, nebo byste rádi využili služeb Centra spokojného stáří Alzheimer Care, pak navštivte stránky www.alzheimercare.cz. Kromě lázní Bohdaneč funguje druhé Centrum spokojného stáří také ve Svobodě nad Úpou v Královéhradeckém kraji.

[flagallery gid=26]

Reklama