Jak ušetřit do rodinného rozpočtu

Příjmy nás obyčejných lidí se bohužel ne a ne vyšplhat do horentních částek. Na výplatní pásce by občas neuškodilo mít o nějakou tu nulu více a vidina, že se blíží důchod, taky není zrovna žádná sláva. Proto pro vás máme pár rad, jak ušetřit nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu.

 

Igelitové tašky na více způsobů

Není přece jasně dáno, že igelitovou tašku, kterou dnes dostanete v každém větším marketu zdarma, musíte hned po vybalení nákupu doma vyhodit. Určitě vám poslouží ještě na mnoho způsobů. Jedním z nich je například její požití jako „pytel do odpadkového koše“. Ušetříte tím nejen peníze za nové pytle na odpadky, ale i naše životní prostředí.

Hledejte slevy

zdroj: www.pixabay.com

Každého druhého člověka otravují věčně plné schránky letáků. Vy k nim ale patřit nemusíte a raději si přehršel reklamních letáků doneste ze schránky až domů. Najdete v nich totiž tolik slev, že se budete divit. Před každým nákupem si tak můžete napsat na poznámkový list, co budete potřebovat a ještě k tomu ušetříte, protože zboží bude v akci. V obchodě pak nemusíte lítat sem tam a hledat, co vás napadne. Další dobrá rada je, hlavně nechodit do obchodu hladoví. Koupíte totiž tolik nesmyslných věcí, které jak později zjistíte, třeba ani nejíte.

Výprodej nebo second hand

Existují výdaje, které jsou nezbytné, a ať už se je snažíte oddálit jakkoli, stejně vás dostihnou. Trouba už nepeče, lednička nechladí a děti rostou jako z vody. Nakupujte v sezonních výprodejích a uvidíte, že ceny budou až o 70 % nižší a to je na peněžence už hodně znát. Oblečení ale můžete nakupovat i v second handech. Nebojte se, že to na vás každý pozná. Dají se tam najít i velmi luxusní kousky, se kterými se budete chlubit na potkání.

Nekupujte vždy nové

Zdroj: sxc.hu

Nepatříte-li k těm, co musí mít každý měsíc novou lahvičku na tekuté mýdlo, můžete využít možnosti koupit si náhradní náplň. Ušetříte tím mnoho peněz i času, protože náhradní náplně se prodávají ve větších množstvích, a tak vám mýdlo vydrží mnohem déle. Takto ušetřit můžete třeba i u sprchových gelů, čisticích prostředků nebo aviváží. Dokonce se nemusíte bát, že přijdete o svoji oblíbenou značku nebo vůni. Firmy dnes totiž náplně rovnou i vyrábí.

Vstup dětem zakázán

Do obchodu nikdy nebrat své ratolesti. Je totiž statisticky dokázáno, že s dětmi se nákup prodraží až o čtvrtinu, a to přeci nechceme. Ušetříte tak vaše nervy, peníze a jejich čas, který mohou trávit na houpačkách. Pokud se nákupu s dětmi však nevyhnete, jděte alespoň při placení ke kase bez sladkostí. I tam se totiž dá ještě hodně utratit.

  i-Senior.cz

Reklama
SDÍLET