Co obléknout v létě a nezpotit se? Vsaďte na volné střihy a přírodní materiály

Jste rádi za každou předpověď, která hlásí ochlazení a trochu deště? Máte teplých letních dní v polovině prázdnin již dost? Nezoufejte, nyní se mírného ochlazení dočkáme, avšak stále se teploty budou držet kolem příjemných 25 °C. Na bundy to tak zatím ještě nevypadá. Poradíme ale, co si obléct, abyste vydrželi v letních parnech bez zbytečného pocení a přehřívání se.

 

Ti mladí to mají v létě nejlepší, obléknou tílka a krátké šortky. Jenže s přibývajícími roky už není vhodné nosit špagetová ramínka, poloprůhledné kousky oblečení, síťovaná trika a minisukně. Vhodné je obléct se decentněji a především neodhalovat tolik kůže. Jak ale přežít parné léto? Oblečte správné materiály a střihy!

 

Vsaďte na přírodní materiály. Ty jsou savé a prodyšné!

Věřte, že není důležité v letních dnech mít na sobě, co nejméně oblečení, ale mnohem důležitější je sáhnout po kouskách z vhodného materiálu a střihu. A tak ihned zapomeňte na umělá vlákna a upnuté střihy.

Ve vedrech nejvíce oceníte přírodní materiály, proto by oblečení na léto mělo být převážně z bavlny, která je prodyšná, dobře saje pot a na těle je velmi příjemná. Chladivý na dotek a velmi savý je také len. Ten se navíc řadí mezi nejsilnější textilní vlákna, a tak vám oblečení ze lnu vydrží i několik let. Pokud investujete větší částku do kousků ze lnu, nemusíte se obávat, že se vám během jedné sezóny rozpadnou.

Třetím velmi vhodným přírodním textilním materiálem na léto je konopí. Oproti lnu je na dotek hrubší. Je ale vhodný pro citlivou a alergickou pokožku, a to díky antibakteriálním vlastnostem. Obdobné vlastnosti jako konopí má i bambus. Tento materiál v létě také krásně chladí a ocení ho i alergici.

 

Vyhněte se upnutým střihům. Zbytečně se budete potit!

Co se střihu týká, pak zapomeňte na všechny upnuté kousky oblečení. V teplých dnech raději volte volnější střihy, díky kterým se nemusíte obávat ani dlouhých rukávů a nohavic.

Velmi praktickým a slušivým střihem je ten košilový. Dámy by se tak v létě neměly stranit košilovým šatům a pánové by i v létě měli do svého šatníku zařadit košile, a to například ze lnu nebo bambusu.

Vhodné jsou i splývavé střihy, které už ale nejsou doménou pouze přírodních materiálů, nýbrž kombinace například bavlny a viskózy. Není tak důvod na léto veškeré oblečení ze syntetických materiálů vyházet, zapotřebí je jen hledat to, které je s příměsí prodyšného přírodního materiálu.

Reklama
SDÍLET