Cesty ke štěstí – otužování

Pokud se necítíme dobře, ač jsme zdrávi a zrovna zažíváme dobré životní období, zkusme omlazující prostředek zvaný otužování. Kromě získání pozitivního pohledu na svět a svěžího vzhledu získáme i silnou imunitu.

Reklama

Mluvíme především o prevenci proti onemocněním, jakými jsou chřipka, angína, všechny druhy viróz, souhrnně tedy nemocem, které se dnes léčí antibiotiky a po třítýdenní léčbě se další tři týdny náš organismus vzpamatovává z této léčby. V lepším případě. Otužování ale není vhodné pro osoby s nemocemi srdce a pochopitelně se nezačínejme otužovat v době probíhající nemoci z nachlazení.

Pravidelné otužování nás nezbaví rizika získání výše popisovaných nemocí, ale podstatně zkrátí jejich dobu působení v našem organismu a výrazně zlehčí jejich průběh. Můžeme se tak pár dní léčit lipovým čajem či Paralenem a pěkně si užít pocení v posteli. Po pár dnech jsme svěží jako rybičky, zdrávi a plni energie.

Studená voda je pravým elixírem mládí. Po velmi krátké době střídavého sprchování se studenou a teplou vodou, třeba po ránu, pociťujeme pružnou kůži, později i hladkou, zpevňují se nám svaly v těle, rychleji za pomoci několika posilovacích cviků, zbavujeme se bez potíží celulitidy, jsme aktivní a svět vidíme optimisticky.

Pokud po čase zjistíme, že právě otužování je to, co patří do našeho života, můžeme vyzkoušet a následně pravidelně praktikovat různé varianty vodoléčby. V době zdražování léků velmi oceníme jejich blahodárné účinky na náš organismus a celý život obecně.

Můžeme se i pokusit překonat sami sebe a zúčastnit se novoročních koupelí otužilců v našich řekách. Koupat se v přírodě pak začínáme již třeba v dubnu, kdy jsou jezera a rybníky bez jediného plavce.

Jednou z variant otužování pro pokročilé je i ranní koupel ve vaně se studenou vodou po dobu 20 – 30  minut, která postačí pro získání trvalého zdraví, správné tělesné hmotnosti a výrazně mladšího vzhledu. A hlavně radosti ze života.

Reklama