Bolest zad: Léky jako poslední řešení!

V dnešní uspěchané době bolestmi zad trpí mnozí. Není tak divu, že bolest zad patří k nejčastějším zdravotním problémům, se kterými se potýkáme. Rozhodně však nečekejte, že bolest sama od sebe přejde. S ní se musí bojovat účinnými zbraněmi.

 

 

Nejčastějšími příčinami bývá jednostranné přetěžování pohybového systému. Ovšem stejně tak se na našem zdravotním problému podepisuje i stres a sedavé zaměstnání. Zapomenout bychom neměli ani na příčinu v podobě degenerativní změny páteře. Ať už je vaší příčinou bolestí zad to či ono, rozhodně ji nepodceňujte. Bolest zad totiž rozlišujeme na náhlou a dlouhodobou a v případě včasného a správného neléčení by se z akutní bolesti zad mohla stát chronická. Způsobů, jak se zbavit bolesti zad, není mnoho, ale pár osvědčených se jich přeci jen najde.

 

Pravidelná pohybová aktivita

Jak to tak bývá na většinu zdravotních problémů, je správnou a účinnou zbraní pohyb. Stejně tak tomu je i u bolesti zad. A co jiného je pro nás přirozenější, než je chůze? Tomuto nenáročnému pohybu bychom se rozhodně neměli vyhýbat.

Rozhodně se vyvarujte častému sedání za volant i na krátké vzdálenosti, místo jízdy výtahem vyzkoušejte jít pěšky po schodech a s vaším domácím mazlíčkem nepostávejte u sídliště a nečekejte, než se proběhne, ale projděte se s ním. Ovšem pozor! I chůze je věda. Nezapomínejte na správné držení těla.

 

Akupresurní podložka

Nepomůže-li vám chůze, pak vyzkoušejte alternativní řešení. Tím je akupresurní podložka Iplikátor. Tento zdravotnický prostředek působí intenzivně tlakem stovek hrotů na velkých plochách těla bez poškození kůže. Díky použití Iplikátoru se vám uvolní svalová struktura a aktivizuje lymfatický a krevní oběh.

Iplikátor lze používat téměř kdekoliv, ať už budete na pracovišti, doma nebo na cestách. Zmírní vám bolesti zad, uleví od bolesti svalových křečí a podporuje imunitní systém. Navíc pocity tepla v místě aplikace Iplikátoru vám budou příjemné.

 bolest zad2

Léky jako poslední záchrana

Nepomůže-li vám proti bolesti zad pravidelná pohybová aktivita ani žádný zdravotnický prostředek, poté přichází na řadu léky. Pamatujte však, že se jedná o poslední krajní možnost, jak zlepšit svůj zdravotní stav.

Léky si nikdy neordinujte sami, i přestože v domácí lékárničce najdete léky používané jinou osobou v rodině. Vždy vše raději konzultujte s lékařem nebo alespoň s lékárníkem. V případě prevence však můžete zvolit nejrůznější doplňky stravy.

 

Reklama