Zázraky z muffinového těsta

Muffiny jsou v dnešní době tolik oblíbeným zákuskem. Těsto je vždy vláčné a můžeme ho plnit různými dobrůtkami, ať už čokoládou či gumovými medvídky. Co ale také zkusit místo typického muffinového tvaru upéct i narozeninový dort.

Muffiny s kousky čokolády

Co budeme potřebovat:

2 balíčky vanilkového cukru, ½ lžičky soli, 1 hrnek mléka, 1 balíček vanilkového pudinku, ½ hrnku cukru krupice, ½ hrnku oleje, 1 ks vejce, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 balíček prášku do pečiva, 150 g čokolády

Postup:

Smícháme olej, vejce a mléko. Poté do směsi přidáme vanilkový cukr, sůl, puding, cukr krupici, polohrubou mouku a prášek do pečiva. Vše pořádně smícháme a nakonec přidáme rozlámanou čokoládu.

Těsto buď vylijeme do formy na muffiny anebo pečeme jako buchtu v pekáči v rozehřáté troubě na 180 °C asi 20 minut.

 

Tip: Narozeninový dort z muffinového těsta

Pokud se rozhodnete péct muffiny v podobě těsta můžete také zkusit narozeninový dort. Stačí pouze těsto vykrájet dokulata a vznikne vám tak jedno, dvě či i více pater, podle množství těsta. Ty pak stačí promazat marmeládou dle chuti a naskládat na sebe. Pro zkrášlení si celý dort můžete potřít čokoládou polevou a ozdobit lentilkami. Ze zbylého těsta si můžete navrch ještě vykrojit různé tvary pro potěšení.

Reklama