Zapomeňte na puding z prášku. Tento domácí karamelový si zamilujete

zdroj: pixabay.com

Domácí jídlo je to nejlepší, přesto si v kuchyni často pomáháme nejrůznějšími polotovary. Jedním z nich je i puding, kdy stač prášek vysypat do mléka a povařit. Co takhle ale zkusit domácí karamelový dezert? Stačí jednou ochutnat a pudingový prášek už vám nebude moci přes práh.

Reklama

V poslední době je velmi oblíbený chia puding, tapiokový puding nebo proteinový puding, všechny tyto verze oblíbeného dezertu se ale od té tradiční velmi vzdalují, což se o našem karamelovém domácím pudingu říci nedá. Je lahodný, jemný a jednoduchý na přípravu.

Co budeme potřebovat?

Všechny ingredience by měly být pokojové teploty. Připravte si tedy 100 g cukru krystal, 2 polévkové lžíce vody, 240 ml smetany ke šlehání, 6 žloutků, 2 polévkové lžíce cukru krystal, trochu soli, 1 čajovou lžičku vanilkové esence a 240 ml mléka.

Jak postupovat?

Nejdříve je nutné si připravit karamel. K tomu budeme potřebovat 100 g cukru a vodu, obě suroviny zahřejte při středně vysoké teplotě. Nic nemíchejte, je-li to nutné, pak kružte hrncem či pánvičkou ve vzduchu.

Až se cukr roztopí, začne měnit barvu. Jakmile bude barva karamelová, přidejte smetanu ke šlehání. Smetanu pozvolna lijte a zároveň směs míchejte. Po rozmíchání dejte hrnec ze sporáku a nechte puding 10 minut vychladnout.

Zatímco puding chladne, oddělte žloutky od bílků a ke žloutkům přidejte 2 polévkové lžíce cukru, sůl a vanilkovou esenci. Vše dobře metličkou rozšlehejte, přidejte mléko a znova směs rozmíchejte, poté přidejte také karamelový krém a znovu míchejte. Na konec je vhodné celou směs přecedit.

Do hlubokého plechu dejte zapékací misky, do kterých nalijte puding, na plech ještě nezapomeňte nalít horkou vodu tak, aby sahala do poloviny zapékacích misek. Puding pečeme asi 50 až 60 minut při teplotě 150 °C. Po upečení nechte puding vychládnout při pokojové teplotě, po vychladnutí ho přikryjte potravinářskou fólií a nechte ještě 4 až 6 hodin odležet v chladničce.

Doufáme, že si na domácím karamelovém pudingu pochutnáte. Přejeme dobrou chuť.

Reklama