Trávit léto na terase s dobrou knihou je sen mnohých. Pokud s přibývajícími léty knihám holdujete čím dál víc, možná vám už dochází tipy, co dalšího si rozečíst. Naštěstí kvalitních knižních titulů vychází stále dost. Co se takhle přenést na pobřeží Galilejského jezera, do historie Sudet nebo do 90. let na policejní služebnu? Fantazii se v knižním světě meze nekladou.
Sudetský tulák (Stanislav Dvořák)
Skutečné příběhy z česko-německého pohraničí od středověku až do 20. století
V bohaté historii Sudet existují příběhy, které takřka nebo úplně upadly do zapomnění. Žily tu fascinující osobnosti, o kterých se moc neví, stála tu města, která už neexistují, mluvilo se jazyky, kterými už nikdo nemluví. Poznejte minulost tohoto divokého kraje! Který zdejší šlechtic před 500 lety projel svět a psal moderní úvahy? Jak nacisté zneužili kadaňský masakr z roku 1919? Proč ponuré město duchů lákalo filmaře? To vše a mnohem víc se dozvíte díky místnímu rodákovi, který zná Sudety jako nikdo jiný.
Jednoho krásného dne (Shemi Zarchin)
Podmanivá rodinná sága od oceňovaného izraelského autora
Na pobřeží Galilejského jezera leží město Tiberias. V horkém vzduchu se zde prolíná omračující vůně jídel s takřka hmatatelným sexuálním napětím. Sedmiletý Šlomi se v tomto pulsujícím prostředí zamiluje do Elly, zvláštní dívky se sebevražednými sklony. I Šlomiho bratra, rodiče a sousedy sužují kuriózní osobní dramata – a ta se v průběhu desetiletí skládají v okouzlující mozaiku, která ukazuje všechny barvy izraelských dějin, kulinářství i života.
Tehdy jsme žili v letní zemi (Lydia Milletová)
Strhující román oceňované autorky o klimatické katastrofě a střetu generací
Skupina dětí a teenagerů tráví nedobrovolně prázdniny se svými rodinami v domě u jezera. Zatímco rodiče ubíjejí dny v alkoholovém a sexuálním opojení, děti svírá narůstající frustrace. Když oblast zasáhne ničivá bouře a svět se ocitne na prahu klimatického kolapsu, rozhodnou se dospělým utéct. Apokalyptické výjevy za zdmi letního sídla ukazují generační spor v ponurém světle. Na jedné straně stojí dospělí, kteří pádu starého světa nečinně přihlíželi, a na druhé ti, kteří v nové skutečnosti budou muset žít.
Varhaník z mrtvé vesnice (Danuta Chlupová)
Emotivní román z Karvinska 50. a 60. let. Od autorky bestselleru Jizva
Teodor je zapálený vesnický učitel, který hrává v kostele na varhany. Padesátá léta v Československu ovšem nejsou dobou varhan a kostelů a Teodor se tak dostává do stále ošemetnější situace. Když během tragické nehody zaviní smrt svého souseda, odsoudí ho ve zpolitizovaném procesu na dvacet let do vězení. Život Teodora i jeho rodiny a přátel se tak stává jednou velkou zkouškou. Jak jejich osudy ovlivní setkání s autistickým chlapcem, který má výjimečný hudební talent?
Nepohodlný policajt (Zdeněk Macháček, Jaroslav Spurný)
Skutečný příběh kriminalisty, kterého boj s mafií dostal až do vězení
Mladý Zdeněk Macháček nastoupil k policii na začátku 90. let a brzo ho čekal raketový kariérní vzestup. Zatímco se rozpadalo Československo, on už jako detektiv mapoval drogovou scénu. Spolu s FBI, Scotland Yardem či Mossadem bojoval proti ruským mafiánům – a to ho dostalo až za mříže. Jak mafie v divokých devadesátkách ohrožovala spravedlnost v Česku? Co zažívá policajt ve vězení? A proč se o Macháčka zajímal i Netflix? Poznejte s novinářem Jaroslavem Spurným osudy muže, který nikdy neohnul hřbet!
Všechny knihy vychází pod taktovkou nakladatelského domu Albatros Media.
Zdroj: Albatros Media