Stoletá dáma vyučuje matematiku. Dovedete si to představit?

Madeline Scottová, zdroj: dnainfo.com

Není ničím mimořádným, že mnozí čeští učitelé vypomáhají s výukou i v penzi. Dovedete si ale představit vést výuku i ve sto letech? Američanka Madeline Scottová to dokázala. Ve svých úctyhodných sto letech vyučuje matematiku na základní škole v Brooklynu.

Reklama

Stoletá učitelka matematiky Madeline Scottová nejenže stále aktivně vyučuje, ale dokonce působí na škole, do které chodila jako dítě. Konkrétně se jedná o základní školu St. Ephren v Brooklynu ve městě New York. „Někteří lidé mají rádi to, co dělají, ale já mám vášeň pro to, co dělám. A když máte pro něco vášeň a zapálení, tak se nikdy nevzdáte,“ vysvětluje Madeline.

Čtěte také: V 92 letech strčí do kapsy mladší generace. Známe tajemství nejstarší gymnastky světa

Vyučování je pro stoletou dámu doslova životním posláním. K vyučování se totiž dostala v roce 1954 poté, co pastor v její církvi hledal dobrovolnice, které by zastoupily sestry, jež utrpěly zranění při autobusové nehodě. Kromě svých žáků, kteří Madeline zbožňují, má usměvavá dáma pět dětí, devět vnoučat a 16 pravnoučat. A jaký je recept na její šťastný a dlouhý život? Podle Madeline je důležitá pokora, životní optimismus, dostatek odpočinku i to, aby si člověk uměl vyhradit čas pro sebe a své koníčky.   Reklama