Rychlé a snadné recepty pro babičky, které už neví, co vařit vnoučatům o prázdninách

Dva měsíce prázdnin jsou poměrně dlouhá doba na to, abychom zvládli vždy uspokojit mlsný jazýček našich vnoučat. Pokud máte doma vybíravé dětičky a nevíte, co jim zas uvařit k obědu, má pro vás naše redaktorka Irena pár vyzkoušených tipů.

Děti jsou někdy opravdu přísnými kritiky, uvařit jim nemusí být vždy lehká disciplína. Některé recepty jsou ale tutovka, se kterou nešlápnete vedle. Navíc jsou snadné a rychlé, což při hlídání ratolestí ocení nejen každá babička, ale i dědeček.

Domácí hranolky nikdy nezklamou

Nakrájené brambory na hranolky, které se osmahnete v oleji a posypete solí. Děti je milují nejen jako přílohu k jídlu, ale i samotné. Přidat k nim můžete kuřecí nugety, kdy stačí kousky masa obalit v trojobalu a opéct v troubě, nebo osmažit na pánvi. Jako omáčku lze přidat téměř všemi dětmi milovaný kečup.

Pizza přinese zábavu celé rodině

Stejně jako hranolky mají děti rády také pizzu, tu snadno připravíte společně. Stačí mít hotové a vyválené těsto, na které vnoučátka přidají vše, co jim chutná. Zdobit mohou sýrem, salámem, zeleninou i bylinkami.

Těstoviny na sto způsobů

Těstoviny s rajskou omáčkou už se omrzely? Zkuste sýrovou omáčkou, z rozpuštěného sýra, ať už eidamu nebo čedaru, mlsnější jazýčky si jistě pochutnají i na omáčce z nivy. K sýru stačí přidat mléko a máslo, nebo smetanu.

Omáčky dětmi milované

Je pravdou, že děti milují omáčky, rajskou a svíčkovou málokdy pohrdnou. Co takhle jim ale zkusit naservírovat kuře na paprice a koprovku? Zatímco první zmiňované jídlo u dětí boduje se šťavnatými kuřecími stehny a s kolínky, druhé milují nejvíce s vajíčkem na tvrdo a s knedlíkem.

Palačinky jako zábava

V neposlední řadě nesmím zapomenout zmínit palačinky, ty lze servírovat jako sladké i jako slané. Navíc jejich příprava je velmi snadná, a tak kromě toho, že palačinky děti nasytí, je také zabaví. Podávat je pak můžete nejen k obědu, ale i ke snídani a večeři.

Mezi další oblíbená jídla patří karbanátky s bramborovou kaší, žemlovka, rýžový nákyp a krupicová kaše, ta je sázkou na jistotu, když jste v koncích a tlačí vás čas.

Zdroj: Irena Plachá

Reklama