Překládejte online

Určitě jste si již kolikrát zalitovali, proč zrovna vy neumíte žádný cizí jazyk. Ať už je to z toho důvodu, že se vám výuka angličtiny, němčiny, ruštiny či jiného jazyka vyhnula nebo snad vaše mozkové buňky jiný jazyk než ten český nepobírají, můžete si být jistí, že není všem dnům konec.

Reklama

Máte totiž dvě varianty, jak se vypořádat s cizími slovy. Začít se je učit, anebo se už nikdy nezdržovat se slovníkem v ruce při překladu textu. Věčné listování kvůli každému slůvku je přeci jen zdlouhavé a nudné. Nakonec přeložené věty beztak nedávají smysl a vy si jen můžete „rvát hlavu“, protože vám beztak nic jiného nezbude.

Ne, nadarmo se říká „Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem.“. Proto se přestaňte biflovat slovíčka v pěti různých jazycích a zkuste se zaměřit třeba jen na jeden. Uvidíte, že vám to půjde hned lépe. A co s těma ostatníma? Ať už potřebujete přeložit text do nebo z japonštiny, chorvatštiny, angličtiny, katalánštiny nebo třeba do dalších jiných čtyřiceti cizích jazyků, není nutné je znát nebo snad kupovat celý slovník kvůli tomu. Stačí pouze celý text, větu nebo pouze jenom slovo zadat do překladače a vše je přeloženo za vás.

Internetový překladač se tak stane vaším pomocníkem při jakémkoliv problému s cizím jazykem. Už nikdy více se nemusíte stresovat s překladem. A až zas někdy narazíte na cizí slovo, se kterým si nebudete vědět rady, stačí jen být online a máte po problému.

Reklama