Petře Janů už není sedmnáct, na 65 let ale rozhodně nevypadá

V loňském roce oslavila 65. narozeniny, přesto svou postavou předčí i řadu dvacítek. Nazpívala mnoho hitů, mezi které patří Už nejsem volná, Motorest, Jedeme dál a Není nám už sedmnáct. Nejen ty dodnes zní českými domácnostmi. Její umělecké jméno je přesmyčkou jejího vlastního jména a možná už správně tušíte, že řeč je o zpěvačce Petře Janů.

Populární zpěvačka Petra Janů se narodila v roce 1952 v české metropoli, tehdy ještě jako Jana Petrů. Zpěvu se věnovala od dětství a ve svých dvaceti letech se umístila na 2. místě v náchodské talentové soutěži, která ji otevřela cestu do divadla Semafor.

V Semaforu se dařilo nejen její hudební kariéře, ale zároveň se divadlo pro ni stalo i osudovým místem, kde se seznámila se svým budoucím manželem Michalem Zelenkou.

Trojnásobná zlatá slavice je zasloužilou umělkyní

První album Petry Janů vzniklo v roce 1977, kdy ještě zpívala se skupinou Pro-rock. Šlo o album Motorest, jež si vysloužilo v tom samém roce třetí místo v anketě Zlatý slavík. O rok později zabodovala v populárním žebříčku i sama zpěvačka a stala se stříbrnou slavicí.

Po Motorestu přišla další alba, jako Exploduj a Já-My. A další ocenění. V roce 1987 se stala zlatou slavicí a první místo obhájila ještě další dva roky poté. V roce 1989 získala i titul zasloužilá umělkyně.

Za štíhlou figuru vděčí cvičení a zdravé stravě

Petra Janů je nejen výbornou zpěvačkou, ale i krásnou ženou. Postavu si udržuje pravidelným cvičením a zdravou stravou. Ráda chodí na procházky, doma cvičí pilates a nebrání se ani posilovně. Stravu se snaží udržet na uzdě, a tak se vyhýbá cukrům a živočišným tuků. Pestrost je pro ni základ.

Zpěvačka miluje léto a teplé počasí, i proto pravidelně v zimním čase vyráží do teplých krajů, kde se rozhodně za svou postavu stydět nemusí. Ani v 65 letech se tak nebojí vystavit v dvojdílných plavkách.

Nutno však podotknout, že ke své dokonalosti si pomohla i plastickými operacemi. Na svém těle tak má upravená prsa a víčka. Řídí se heslem, že: „Je naší povinností plouti proti proudu času.“

Její zářivý úsměv i vlasy jsou nepřehlédnutelné

Petře Janů je blízký pop i rock, není tedy divu, že její outfity jsou často v barvě černé. Kožená bunda, úzké kalhoty, šněrování, korzety i velké výstřihy. To vše zpěvačku charakterizuje. I přestože se ale zahalí celá do černé, stále září jako sluníčko. Její úsměv v kombinaci s kratším mikádem dělá divy. Vlasy Petra Janů už dlouhá léta nosí do všech možných odstínů zrzavé až červené. Díky této barvě i v černé září.

Avšak jen v tmavém oblečení zpěvačku neuvidíte. Oblíbenou má také kontrastní bílou a i ta ji velmi sluší. I přestože některé její vrstevnice už na make-up dávno zanevřeli, ona je vždy krásně upravená. Za ta léta ví, co jí sluší a rozhodně to s líčidly nepřehání. Nejen na koncertech ji tak je možné vidět s výrazně namalovanými oči a s decentní barvou rtěnky.

Zdroj: Facebook P. Janů (Foto Lenka Hatašová)
Zdroj: Facebook P. Janů
Zdroj: Facebook P. Janů
Zdroj: Facebook P. Janů
Zdroj: Facebook P. Janů
Zdroj: Facebook P. Janů

 

 

Reklama