Nebeský sen

Dnešní recept na pudinkovou buchtu je hodně známý. Každý jí říká trošku jinak. Určitě nejedna hospodyňka ihned pozná, že tento recept zkoušela. Já jsem si však prostým experimentem dovolil buchtu vylepšit o kousky ananasu a posypání kokosem, tudíž proto název Nebeský sen.

 

Co budeme potřebovat:

200 g hladké mouky, 200 g cukru, 4 vejce, 1 dcl oleje, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový, 0,5 l mléka, 2 kelímky po 215g kysané smetany, mletou skořici.

Postup:

Do misky vsypeme mouku, cukr, prášek do pečiva a vanilkový cukr. Směs promícháme, přidáme vajíčka a 1 dcl oleje. Vše důkladně zamícháme, abychom v těstě neměli hrudky.

Potom dáme vařit na plotnu půl litru mléka. V hrnečku s trochou mléka rozmícháme puding a než mléko přijde k varu, vymažeme plech máslem a vysypeme jej moukou.

Jakmile mléko začne vřít, vmícháme do něj rozmíchaný pudinkový prášek z hrnečku a uvaříme klasický puding.

Hned po uvaření pudinku, dokud je ještě teplý, jej opatrně vlijeme na těsto. Ale tím stylem, že těsto jakoby rovnoměrně popíšeme křížem krážem. Puding se nesmí slít a udělat velká kola! (Po upečení bychom měli v onom místě jen samý puding a minimum těsta).

Buchtu dáme péct do předehřáté trouby na 200 °C po dobu cca 20 – 30 minut. Po upečení, ještě za tepla, na buchtu rovnoměrně rozetřeme kysanou smetanu a posypeme mletou skořicí.

Tip:

Pro vylepšení můžete na kysanou smetanou nejdříve naklást drobné kousky ananasu. Poté buchtu posypte kokosem a poprášíte skořicí.

i-Senior.cz

Reklama