Muzeum Grévin: Skvělá podívaná pro celou rodinu

Začátkem prosince jsme vyrazili nasát vánoční atmosféru do Prahy a při té příležitosti navštívili muzeum Grévin. Ani nevím, co ve mně zanechalo větší dojem, ale mám pocit, že tentokrát vánoční Prahu na plné čáře převálcovalo muzeum voskových figurín.

Muzeum Grévin nabízí možnost „setkat se“ s celebritami z celého světa. V České republice je otevřeno od dubna roku 2013, ovšem s první myšlenkou ukázat široké veřejnosti populární osobnosti přišel v 19. století novinář Arthur Meyer. Spojil se proto s karikaturistou, sochařem a návrhářem divadelních kostýmů v jedné osobě s Alfrédem Grévinem. Třetici zakladatelů pak uzavírá investor Gabriel Thomas.

Celebrity z Česka i z celého světa na třech patrech

OsobnostiV muzeu se setkáte s osobnostmi ve třech patrech na celkové rozloze 3 300 m2. Ve své životní velikosti se můžete do tváře podívat lidem, jako je například Václav Havel, Vladimír Menšík, Karel Roden, Helena Vondráčková, Franz Kafka, Dagmar Havlová, Aňa Geislerová, Brad Pitt, Angelina Jolie nebo Tom Cruise.

A nejen do tváře můžete těmto celebritám pohlédnout. V muzeu je vše dovoleno. Sahat i fotit. A přestože naše prohlídka začala typicky jen okukováním, brzy jsme se nechali zlákat. Po všech expozicích, kdy povoleno bylo jen dívání, je tato výstava příjemným zpestřením.

V Grévin zavítáte do 6 světů, a to do Magické laboratoře, Staropražské kavárny, do Svatyně sportu, do Historie, do Kouzelného divadla a do Plesového sálu. V Dílně plné objevů si navíc budete moci vytvořit vlastní voskovou figurínu.

Krásné prostředí, milí lidé a příjemné posezení

celebrityMuzeum už z Celetné ulice vypadá nádherně. Na první dojem působí slavnostně a luxusně. U vstupu vás vítá jedna osobnost, u šaten druhá a mezi nimi několik milých od ucha k uchu usmívajících se zaměstnanců. Díky tomu, že v muzeu se nachází šatna, nemusíte se při seznamování s Karlem Gottem a Georgem Clooneym tahat s těžkými taškami nebo se potit v teplých bundách.

Dojmy z prohlídky můžete s rodinou probrat v místní kavárně, kde na vás čeká výborná káva a spoustu dobrot. Navíc nechybí ani obchod se suvenýry, které ohromí nejen děti.

A dost slov! Nyní s námi zavítejte prostřednictvím fotek do všech světů a nechte se nalákat na osobní setkání s Golemem, s Karlem IV nebo s Terezou Maxovou.

Více informací o muzeu Grévin Praha najdete na jejich webových stránkách.

[flagallery gid=27]

Reklama