Krásná pleť i po 50. Víte, jak se o ni správně starat?

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

Nerezignujte na péči o pleť jen proto, že si myslíte, že jste stará. Padesát let rozhodně není žádná stopka a díky důsledné péči o pokožku můžete vypadat minimálně jako ve 30. Péče o zralou pleť má však svá specifika. Jaká?

Reklama

Někdy kolem 50 let dochází v ženském organismu k velkým změnám. Ty mají za následek také změny v pokožce, která ztrácí texturu a pružnost, objevují se na ní viditelné vrásky a jiné nepříjemnosti. To všechno je způsobeno úbytkem estrogenu a také kolagenu. O svou pleť se proto starejte důkladně, dopřejte jí dostatek hydratace, živin a antioxidantů.

Používejte krém s SPF každý den

Dnes už všichni víme, že ochrana proti slunci je alfou a omegou v péči o pleť. Nevynechávejte ji a používejte ji každý den, ať je léto, nebo zima. Sluneční záření totiž pokožce tak úplně nesvědčí, právě ono má za následek předčasné stárnutí kůže, tvorbu vrásek a pigmentových skvrn. Důležité je také SPF v průběhu dne reaplikovat. Nejjednodušší je používat ochranu ve spreji, kterou stačí jen nastříkat na tvář. Nemusíte se tak bát, že si zničíte líčení. Krém s SPF aplikujte i na hřbety rukou. Kůže je tam stejně náchylná k rychlému stárnutí jako pokožka tváře a krku.

Pleť čistěte dvakrát

Zejména během večerní rutiny, kdy pleť potřebujete vyčistit od make-upu a nečistot z celého dne, byste měla využívat dvojfázové čištění pleti. To spočívá v tom, že pleť nejprve důkladně odlíčíte odličovacím produktem. V tomto případě sáhněte po odličovacích mlécích, které tolik nevysušují. A následně pleť ještě dočistíte dalším čisticím produktem. Můžete použít i ten stejný jako v prvním kroku. Důležité je, abyste tvář opravdu umyla dvakrát, než se pustíte do vrstvení dalších produktů.

Jestliže používáte k odličování i čištění micelární vodu, vždy ji pak z tváře opláchněte. A to také tehdy, když je na produktu uvedeno, že to není nutné. Micelární vody totiž mívají tendenci k vysušování pleti a mohou tak způsobovat podráždění a tvorbu pupínků.

Hydratujte, hydratujte a zase hydratujte

Zralá pleť rychle ztrácí vláhu, proto jí v každé rutině dopřejte dostatek hydratačních látek a živin. Tady už si nevystačíte pouze s jedním produktem. Ideální je vícekroková péče, která zahrnuje zvláčňovací odličovací produkt, hydratační tonikum a hydratační krém. Vhodné je také aplikovat hydratační a zklidňovací sérum pro váš typ pleti. Nic ale nepokazíte sérem s kyselinou hyaluronovou. Rozjasněnou pokožku získáte, když pleti dodáte vitamín C. Ten zároveň působí jako antioxidant a pomáhá zmírňovat viditelnost pigmentových skvrn.

Používejte oční krém

Kůže kolem očí je nejvíce náchylná ke tvorbě vrásek. A nevzhledné jsou také tmavé kruhy pod očima, váčky či naopak vpadlé oči. Nezapomínejte proto používat také správný oční krém. Vhodný je ten s obsahem niacinamidu, kyseliny hyaluronové nebo retinolu. Krém pak stačí jen v malém množství aplikovat na pokožku kolem očí a bříšky prstů jemně vklepat do kůže.

Na unavené oči vám pomůže krém s obsahem kofeinu. A takovým malým trikem může být také lžíce – dejte ji na pár minut do lednice a studenou si ji pak na chvíli přiložte k očím. Zbavíte se tak oteklých očí a rázem budete působit svěže.

Reklama