Jiří Kajínek promluvil …

Nejznámější český vězeň připravuje k vydání knihu o svém životě „bez mříží“. Jaký byl život Jiřího Kajínka před tím, než se jeho jméno dostalo do popředí zájmu všech médií, před tím, než se stal případ, ve kterém byl policií označen za hlavního viníka a plzeňským soudem odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí? Autorizovaná zpověď člověka, který již léta bojuje za znovuotevření svého případu a čeká dle svých slov na spravedlnost.
Můj život bez mříží

 V knize s názvem Můj život bez mříží Jiří Kajínek vypráví o svém životě. Vzpomínky na dětství, které prožil v idylickém rodinném zázemí na vesnici a mezi kamarády, doplňuje vyprávěním o škole, dospívání, láskách, zálibách, starostech a popisem svého vztahu k ostatním lidem i ke společnosti.

Jiří Kajínek pootevře dvířka tajemství svého umění práce s planžetou, s jejíž pomocí dokázal otevřít každý zámek, čehož následně „úspěšně“ využíval. Podělí se i o několik příběhů a zajímavostí z bytů a domů, které v minulosti jako nezvaný host navštívil.Čtenáři budou jistě šokováni zjištěním, do jakých neuvěřitelných skrýši se dají peníze a šperky ukrýt. Navíc získají radu, kam umístit trezor, aby ho zloděj nenašel, pokud nemá naprosto přesný tip.

MOTTO

„Byl jsem sice zloděj, ale ve srovnání s těmi dnešními, jen takový móóóc malilinkatý!“

Zasvou „profesi“ zloděje se Jiří Kajínek už mnohokrát omluvil, a to jak v obecné rovině, tak v mnoha případech i přímo konkrétním poškozeným lidem. Za toto své nezákonné počínání vždy přijal přiměřený trest, který následoval. Ve své knize vysvětluje, proč se ale odmítá smířit s trestem za vraždy, které nespáchal.

Málokdo ví, že Jiří Kajínek velmi rád vařil a se čtenáři se podělí o recepty na svá nejoblíbenější jídla. Vyznavači posiloven a nabírání svalové hmoty zase najdou cvičební plán, kterým se řídí Jiří Kajínek už mnoho let čtyřikrát týdně, a jímž si udržuje svou pověstnou neobyčejnou fyzickou kondici i po padesátce.

Zdroj: Fragment
Zdroj: Fragment

V knize se objeví samostatná fotopříloha z rodinného alba, která mapuje život Jiřího Kajínkaod prvních krůčků, přes klukovský věk až do dospělosti, ale takéaktuální záběry některých míst, o nichž autor vypráví a odkazuje na ně.

Závěrečná kapitola „Rozhovor přes mříže“ pak přinese odpovědi na spoustu rozličných jednodušších i složitějších otázek, a také zamyšlení se nad vážnými tématy.

Jiří Kajínek se narodil 11. ledna 1961. Od malička vyrůstal se svou sestrou a rodiči v Prachovicích v okrese Chrudim, kde navštěvoval základní školu. V jeho patnácti letech se s rodinou přestěhovali do Třemošnice.

Přestože jeho výborný prospěch ve škole předpovídal studium gymnázia, začal navštěvovat učiliště pro opraváře zemědělských strojů ve Chvaleticích, protože v té době nechtěl pokračovat ve studiu. Maturitu složil až v roce 1982 po svém prvním uvěznění. Na vysněnou Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze už studovat nešel. Komunistický režim přímo zakazoval studia práv všem, kdo neměli čistý trestní rejstřík.

 Jiří Kajínek byl odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody. V  roce 2014 bude ve výkonu tohoto trestu, s malou přestávkou při známém útěku z věznice Mírov, už dvacet let. Po celou tu dobu bojuje za možnost dokázat svou nevinu a dočkat se spravedlnosti.

Již tři ministři spravedlnosti podali k Nejvyššímu soudu ČR stížnost pro porušení zákona ve prospěch Jiřího Kajínka. Bez úspěchu.

Titul Jiří Kajínek – Můj život bez mříží vyjde 2. 4. 2014 v Nakladatelství Fragment.

Reklama