Jak si zpříjemnit víkendový odpočinek na chalupě

Češi se v počtu chat a chalup na jednoho obyvatele řadí na druhé místo ve světě, hned za Švédy. Jsme národem chalupářů a milujeme víkendový odpočinek na zahrádce u své chalupy. Chalupaření je i jedním z nejlepších způsobů relaxace a odpočinku, tvrdí psychologové. Prostorové podmínky, nejen co se kuchyně týče, bývají na chatách a chalupách skromnější, hlad je však díky zahrádkaření či procházkám v lese o to větší.

Také si na chalupě rádi odpočinete od vaření, ale zároveň máte chuť na poctivý guláš či zmrzlinu z čerstvých jahod? Ke snadnému a rychlému vaření vám pomůže multifunkční kuchyňský přístroj Thermomix. Nejenže si za půl hodiny uvaříte chutné jídlo, ale zároveň můžete zpracovat úrodu ze zahrádky, třeba uvařením rybízového džemu či přípravou ovocných džusů a sirupů z čerstvého ovoce.

Malý spotřebič velkým pomocníkem

Komfort, který máte doma, si můžete dopřávat i na své chalupě. Kuchyňského pomocníka, který nezabere víc místa než papír A4, snadno vložíte do auta a převezete ho kamkoli.V klidu si navaříte třeba husté krémové polévky ze sezónní zeleniny. Nastavíte správnou teplotu a vhodnou úpravu pokrmu, a zatímco se vám polévka vaří, můžete si vychutnat svůj šálek kávy na zahrádce, žádné zdlouhavé stání u plotny, žádné obavy z toho, zda polévka nevyteče z hrnce.

motiv03blau

Domácí čerstvé pečivo

Také milujete snídani s křupavými čerstvým pečivem namazaným máslem? Jestliže se vaše chalupa nachází mimo civilizaci nebo se vám nechce běžet po ránu do obchodu pro čerstvý chléb, udělejte si voňavý chlebík nebo jiné pečivo snadno v tomto pomocníkovi.

Thermomix vám s jeho přípravou pomůže od samotného začátku – nejdříve pšenici naváží a během několika vteřin semele hrubozrnnou mouku. Thermomix umí kvásek zahřát na správnou teplotu, proto je jeho zadělávání velmi rychlé – těsto na chléb vykyne již za 15 minut. Šikovný pomocník také uhněte těsto a na vás už je jen vytvarovat bochník chleba. K čerstvému křupavému chlebu si snadno a rychle připravíte lahodné pomazánky.

Ratatouille

Inspirací pro další recepty vám může být svetreceptu.cz, kde naleznete kreativní recepty na snadné a pohodlné vaření. Na stránce thermomix.cz si také můžete domluvit předvedení tohoto přístroje v pohodlí svého domova nebo se zúčastnit večera s Thermomixem, kde se tento přístroj naučíte ovládat.

Reklama