Grilovaná sladká tečka

Maso kuřecí, vepřové, hovězí, ryby i zeleninu z grilu měl snad každý z nás. Co takhle ale sladká tečka v podobě grilovaného ovoce. I to se dá na grilu skvěle připravit a ohromit tak všechny vaše strávníky, kteří se bude jistě až za ušima olizovat.

 

Grilovat se dá snad každé ovoce, od druhů jako je broskev, třešně, banán, ananas, mango, papája, jablko, hruška, tak ale i jahody a meloun. Grilované ovoce má tu výhodu, že jeho příprava je opravdu minutková.

Grilované broskve s chutí vanilky

Co budeme potřebovat: 4 broskve, 2 lžíce másla, 1 lžíce vanilkového cukru, trochu koňaku

Postup

Nejprve broskve omyjeme, rozpůlíme a vypeckujeme. Řezné plochy potřeme rozehřátým máslem a posypeme vanilkovým cukrem. Zbylým máslem potřeme alobal, který si rozdělíme na 8 kusů. Do každého kusu poté zabalíme jednu polovinu broskve. Na grilu opékáme asi 7 minut za častého obracení. Broskve podáváme pokapané trochou koňaku.

Ovocný špíz s čokoládovou omáčkou

Co budeme potřebovat: 2 banány, 2 kiwi, 12 jahod, 250 g čokolády, 100 ml smetany, trochu rumu, skořice

Postup

Ovoce nakrájíme na podobně velké kousky a střídavě napícháme na špíz. Na grilu opékáme každou stranou 2 minuty. Dále si připravíme čokoládovou omáčku. Ohřejeme smetanu, do které přidáme skořici, nalámanou čokoládu a dle chuti i rum. Hotový špíz si v omáčce namáčíme.

A ani dnes nezapomeneme na užitečné rady, které se při grilování ovoce skvěle hodí:

Ovoce je vhodné vždy před grilováním oloupat, očistit a větší kusy nakrájet na menší kousky. Nezapomínejte však také na to, že grilujete ovoce, proto mějte na paměti, že doba přípravy na grilu je mnohem kratší než u jiného druhu jídla.

Nebojte se ovoce před grilováním naložit na pár minut do marinády. Nemusíte ji však nutně připravovat jen z medu, skořice, hřebíčku či vanilky. Zkuste experimentovat s česnekem, pepřem či mletou paprikou.

Reklama