Fresh Senior Festival

Letošní Fresh senior festival proběhne 1. října na Mezinárodní den seniorů v Písecké bráně a jejím okolí. Nejen seniory seznámí s širokou nabídkou aktivit a poskytne inspiraci pro všechny oblasti všedního života. Vedle hudební produkce nabídne tanec, zajímavé prezentace, divadlo, soutěže o hodnotné ceny, kreativní dílny a další. Podstatnou součástí bude poradenská zóna s odbornými přednáškami i možností individuálních konzultací s odborníky.

Letošní Fresh senior festival je výsledkem celoročního sbírání podnětů a nápadů jak samotných seniorů, tak organizací, které se této cílové skupině věnují. Hlavní pódium přivítá skupinu Tata Band – Swing Dixieland, komponované vystoupení Senzačních seniorů z různých koutů republiky, koncert Petry Černocké i legendárního Petra Spáleného s Miluší Voborníkovou a Apollo Bandem. Vedlejší scéna je zastřešený prostor, kde se bude tančit s dr. Petrem Veletou, návštěvníci se seznámí s projekty Konta Bariéry a shlédnou představení Divadelní společnosti Kostým – Hašler! Hašler! Hašler! Společnost Eko-Kom připravila originální bubenické vystoupení a na závěr bude uveden dokument o práci herecké dílny Fresh senior. Tématická zóna Fresh tělo i mysl představí například Alexandrovu techniku správného držení těla, Taj-chi, zraková cvičení, carrom a nejrůznější techniky trénování paměti. Připraveny jsou také soutěže o zajímavé ceny z nakladatelství Portál nebo společenských her Mindok. Profesionální vizážistky značky Dermacol nabídnou své služby, prozradí triky a tipy při líčení, a poskytnou produktové a kosmetické poradenství. V kreativní zóně si návštěvníci budou moci vyrobit misky z vinylových desek, šperky nebo origami. Občanské sdružení Inventura zde představí jedinečný projekt prezentace umělecké a publicistické tvorby občanů vyššího středního a seniorského věku. Společnost Ekokom připomene jak správně třídit odpad a co vše se dá z recyklovaných materiálů vyrobit. Fresh info a poradenství bude po celou dobu festivalu poskytovat prostor pro konzultaci s odborníky v sociální, právní, finanční i zdravotní oblasti. Připravena jsou stanoviště oddělení prevence Městské policie i Sociálního odboru MČ Prahy 6.

Fresh senior festival pořádá Městská část Praha 6 a spolek Porte vespolupráci s produkční společností Taktum a s projektem SenSen Konta Bariéry za podpory Hlavního města Prahy a ostatních spolupracujících organizací.

FRESH SENIOR FESTIVAL – 2. ročník – překvapivě čerstvý festival nejen pro starší a pokročilé – středa 1. října 2014 od 11 do 18 hodin, Písecká brána a okolí /K Brusce 5, Praha 6/

fresh senior

Reklama